Një Clasico ndryshe, shumë më ndryshe nga të tjerat, ku loja kishte më pak emocion, pasi dyshja që ka bërë histori në dekadën e fundit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, nuk ishin në fushë nga minuta e fundit.  

Në një analizë të MARCA-s, ku është shikuar paraqitja e çdo lojtari, kanë dal rezultate interesante.

Barça nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Realit në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Mbretit Barça nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Realit në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Mbretit

Messi me probleme nga lëndimi, ndërsa Ronaldo tani te Juventusi.

Marcelo dhe Coutinho nuk janë në nivelin e kërkuar

Zëvendës-kapiteni nuk po kalon momentin më i mirë dhe u tregua përsëri. Barcelona e shfrytëzoi Marcelon si një dobësi dhe e vuri Malcomin në atë pjesë ku edhe e shfrytëzoi.

Coutinho është një tjetër që po ‘lufton’ këtë sezon, por nuk po tregon cilësinë që është pritur dhe është paguar.

Edhe në statistika ishin të barabartë Barça dhe Reali Edhe në statistika ishin të barabartë Barça dhe Reali

Kontributi i tij në ekip është i pakët dhe ai ishte anonim kundër Real Madridit.

Vinicius dhe Arthur, janë e ardhmja

Ai ka zemër, guxon, kontribuon. Vinicius e kaloi testin e El Clasicos të tij të parë.

Plani i Real Madridit ishte i qartë: kërko Vinicius në mes ose në krahun e majtë.

Kupa e Mbretit, Barcelona 1-1 Real Madrid: Notat e lojtarëve, Malcom më i miri Kupa e Mbretit, Barcelona 1-1 Real Madrid: Notat e lojtarëve, Malcom më i miri

Në anën tjetër, Arthur ishte ylli i Barcelonës edhe një herë dhe tregoi se është një lojtar i madh.

Ai ishte gjithnjë në dispozicion dhe e kërkonte topin, punonte pa u lodhur edhe pa posedim.

Keylor Navas, vazhdon të vlejë për Real Madridin

Ardhja e Thibaut Courtois ia ka bërë jetën e vështirë portierit kostarikan, por ai mbetet në gjendje të mirë dhe e tregon sa herë që luan.

Ai nuk e ka humbur mprehtësinë e tij, duke ia mohuar një gol të sigurt  Luis Suarezit në pjesën e parë.

Semedo është mbrojtësi më i mirë i Barcelonës

Ai ka bërë një rrugë të gjatë këtë sezon. Portugezi është i shpejtë përpara dhe i sigurt në pjesën e prapme, duke e mbuluar mirë edhe Gareth Balen.

Në të djathtë, ai ishte një nga lojtarët e shquar të Ernesto Valverdes.

Solari e kaloi testin e madh

Pak nga pak, Santiago Solari po e formon Real Madridin e tij dhe po i nxjerr rezultatet më të mira, pasi mbi të gjitha ata ndjehen dhe duken të sigurt.

Los Blancos tani janë në ndeshjen e gjashtë pa humbje, duke shkuar në pesë fitore radhazi përpara se të barazojnë në Camp Nou.

Lucas Vazquez është më thelbësor se Gareth Bale

Një titullar në Camp Nou, Lucas Vazquez vazhdon të tregojë se sa i rëndësishëm është nën drejtimin e Solari t, madje duke shënuar në hapje të lojës.

Ai sakrifikon veten në mbrojtje dhe ofron shumë në sulm.

Pique dhe Ramos janë të përjetshëm

Të dy Gerard Pique dhe Sergio Ramos janë dy pikat e sigurta tek të dy skuadrat.

Ata konfirmuan besueshmërinë e tyre në një ndeshje të tensionuar. Ramos ka luajtur në 40 El Clasico, në krahasim me Pique që ka luajtur në 33.

Askujt nuk i duhet Isco dhe Asensio

Ata janë harruar nën drejtimin e Solarit, i cili po i fut në lojë pak e më pak.

Është e vërtetë se Marco Asensio është i lënduar, por sa herë që ata luajnë, kanë treguar se nuk janë të nevojshëm.

Malcom dhe Llorente janë shfrytëzuar

Braziliani ishte lojtari më i rrezikshëm i Barcelonës, ndërsa Marcos Llorente sërish luajti një ndeshje të madhe për Madridin.

Solari e mbajti Casemiron në stol dhe i riu tregoi formën e duhur.

Mateu Lahoz, ishte i aftë

Pavarësisht nga komentet e Piques pas ndeshjes, Mateu Lahoz ishte më shumë i mirë në ushtrimin e detyrës së tij.

Ai ishte i drejt në çdo vendim dhe tregoi se është në lartësi të detyrës. /Telegrafi/

FOTO: Getty Images