Në botën e sportit, shumë futbollistë të njohur mbajnë në formë veten e tyre, gjë e cila merr vëmendjen e gjinisë femërore.

Në këtë listë, kryeson ish-futbollisti David Beckham, i cili përmes një sondazhi në Ticketgum.com mori rreth 21.25 për qind të votave.

David ka 6 përqind më shumë vota se sa portieri i Tottenham Hotspur, Paulo Gazzaniga, i cili në listë u rëndit i dyti me 15 përqind të votave.

Cristiano Ronaldo (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Në listën e mëposhtme janë dhjetë prej tyre:

1.) David Beckham (bashkëpronar i Inter Miami) – 21.25 për qind

2.) Paulo Gazzaniga (Tottenham Hotspur) – 15 për qind

Reklama

3.) Ruben Loftus-Cheek (Chelsea) – 13.75 për qind

4.) Andre Gomes (Everton) – 11.25 për qind

Reklama

5.) Marco Asensio (Real Madrid) – 8.75 për qind

6.) Olivier Giroud (Chelsea) – 7.5 për qind

7.) Gerard Pique (Barcelona) – 7.5 për qind

8.) Cristiano Ronaldo (Juventus) – 6.25 për qind

9.) Lionel Messi (Barcelona) – 5 për qind

10.) Sergio Ramos (Real Madrid) – 3.75 për qind

Sergio Ramos (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Kjo listë, në krye me David Beckham, përmban dy futbollistë të klubit Barcelona dhe Real Madrid, duke i bërë më të kërkuarit nga këto ekipe.

Sipas Free Super Tips, të listuarit janë ndër më të mirët në pamjen fizike, prandaj fanset do të dëshironin të flinin me ta. /Telegrafi/