LAJMI I FUNDIT:

Deschamps tregohet i ashpër kur zbulon arsyen e vërtetë pse Saliba nuk po luan për Francën

Deschamps tregohet i ashpër kur zbulon arsyen e vërtetë pse Saliba nuk po luan për Francën

Didier Deschamps ka dhënë një vlerësim të pamëshirshëm mbi arysen se pse William Saliba nuk po gjen hapësirat e duhura tek Franca.Saliba është njëri nga lojtarët më të rëndësishëm të Mikel Artetës këtë sezon, teksa Arsenali po synon titullin e Ligës Premier.

23-vjeçari ka shkëlqyer për ‘Topçinjtë’ që prej rikthimit të tij në klub pas një periudhe huazimi në Francë tek Marseille.

Në një konferencë për shtyp sot (e hënë) para ndeshjes me Kilin, Deschamps ka shpjeguar arsyen pse Saliba nuk po luan.


Sipas 55-vjeçarit, mbrojtësi po bën gjëra që atij nuk i pëlqejnë dhe ishte një kritik i ashpër për paraqitjet e tij me kombëtaren.

“Ai po kalon një sezon të mirë, por ai gjithashtu po bën gjëra që nuk më pëlqejnë shumë. Për Francën, ai ka minuta të limituara këtu, por kur ai luan, gjërat nuk kanë shkuar aq mirë. Hierarkia nuk e favorizon atë për momentin, por ai është këtu”, ka thënë Deschamps.

“Dayot Upamecano ka pasur minuta dhe ndoshta William ka pasur më pak. Me disa lojtarë të caktuar, sigurohem që të insistoj, sepse mund të ketë mungesë vetëbesimi ose bllokada të vogla që mund të kalojnë me kohën”.

“Disa nuk kanë asnjë shqetësim, disa kanë nevojë për minuta. Ëilliam ka pasur më pak minuta, kështu që kjo nuk e lejon atë të jetë i qetë”, përfundoi Deschamps./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

UFC
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Serie A
Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Premier League
Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Premier League
Kalo në kategori