LAJMI I FUNDIT:

DeRozan shkëlqen në fitoren e Spurs ndaj Lakers, Bostoni ja shkakton Detroitit humbjen e parë

DeRozan shkëlqen në fitoren e Spurs ndaj Lakers, Bostoni ja shkakton Detroitit humbjen e parë

San Antonio Spurs e ka mposhtur Los Angeles Lakers për herë të dytë brenda një jave, kësaj radhe në AT&T Center me rezultat 110-106 pas një ndeshje shumë dramatike.

Reklama

Spurs që vinin pas humbjes nga Indiana në shtëpi kishin opsion të vetëm fitoren për të mbajtur hapin në tabelë, kurse e njëjta gjë vlejti edhe për Lakers.

Më të mirët në fraksionin e parë ishin Lakers, të cilët edhe kishin epërsinë pas pjesës së parë. Spursat u kthyen në lojë në çerekun e tretë duke mbajtur rezultatin të ngushtë, derisa në fund ishte vendimtar DeMar DeRozan me pikë shumë të rëndësishme në sekondat e fundit.

DeRozan ishte më i miri dhe ishte afër triple double, me 30 pikë, 12 kërcime dhe 8 asistime, kurse u ndihmua nga Bryn Forbes me 16 pikë dhe Aldridge me 15 pikë. Te Lakers shkëlqeu LeBron James me double double prej 35 pikë e 11 kërcimesh, por kjo nuk mjaftoi për të shënuar fitore.

Bostoni udhëtoi te Detroiti me mision të vetëm fitoren edhe pse skuadra vendase nuk kishte asnjë humbje.

Bostoni ishte i papërmbajtshëm duke dominuar tërësisht në lojë dhe duke bërë që epërsia të shkojë deri në 29 pikë.

Drummond me 18 pikë dhe Johnson me 16 pikë ishin të vetmit që shënuan te Detroiti pikë dyshifrore, kurse te Bostoni shkëlqyen Jaylen Broën me 19 pikë dhe Marcus Morris me 18 pikë.

Pas ndeshjeve të para, Bostoni mbetet në vendin e pestë me dy fitore më pak se Toronto dhe Milëaukee që s’kanë humbje këtë edicion, kurse në Perëndim është Golden State që ka kryesimin me vetëm një humbje e pesë fitore, kurse Spurs janë në vendin e gjashtë e Lakers në vendin e 11-të. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Moggi: Pronarët e Juventusit mund të shesin klubin

Moggi: Pronarët e Juventusit mund të shesin klubin

Serie A
Kalo në kategori