Derbi i Madridit përfundon pa fitues

Antoine Griezmann në duel me Toni Kroos © (Foto: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images/Guliver)

Derbi numër 163 mes Real Madridit dhe Atletico Madridit në Santiago Bernabeu ka përfunduar pa gola.

Los Blancos kontrolluan topin, por shanse për gol kishte nga të dy anët.

Shansin e parë serioz për gol e kishte Atletico me anë të Antoine Griezmann në minutën e 18-të, por Thibaut Courtois nuk lejoi që të tundet rrjeta e portës së tij.

Thibaut Courtois dhe Diego Costa gjatë një momenti të derbit © (Foto: Arroyo Moreno/Getty Images/Guliver)

Gareth Bale lëshoi një shans për gol në minutën e 21-të, ndërsa ishte edhe një herë Courtois që ia mohoi golin mysafirëve, këtë herë Diego Costas (37′) dhe me rezultatin 0-0 përfunduan 45 minutat e parë.

Në pjesën e dytë rastin më të mirë për gol e kishte Marco Asensio, spanjolli nuk arriti të shënojë në portën e Jan Oblak në minutën e 66-të.

Karim Benzema në tentim për të kaluar Filipe Luisin dhe Diego Godin © (Foto: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images/Guliver)

Pas kësaj fitore Real Madridi ngjitet në vendin e dytë me 14 pikë (aq sa Barcelona), kurse Atletico në pozitën e katër me 12 pikë.

Ndeshja e ardhshme e Los Blancos është kundër Alaves, kurse skuadra e Diego Simeones luan ndaj Real Betisit. /Telegrafi/

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës

Vinicius ironizon me Araujon: Publikon trofetë e fituar nga gjenerata e re e Real Madridit

Robin Krasniqi dominues ndaj Jorge Silvas, fiton me pikë pas dhjetë raundesh

Carlo Ancelotti tregon momentin më vendimtar në garën për titull në La Liga këtë sezon