LAJMI I FUNDIT:

Derbi i hendbollit ndërmjet Vushtrrisë dhe Istogut

Derbi i hendbollit ndërmjet Vushtrrisë dhe Istogut
(Foto: kosovahandball.info)

Vushtrria e Istogu takohen në derbin e xhiros së 20-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencën e femrave. Kjo ndeshje zhvillohet të enjten nga ora 17:30.

Reklama

Istogu ka fituar 19 ndeshjet e deritashme dhe udhëheq në tabelë me 38 pikë. Ndërkohë, kampionia në fuqi, Vushtrria, është e treta me 30 pikë.

Vushtrriaset do të japin më të mirën për të ndalë liderin, ndërkohë që Istogu udhëton për të vazhduar me fitore.

Të enjten janë edhe ndeshjet Drita – Ferizaj (17:30), Kastrioti – Ulpiana (17:00) dhe Vjosa – Vëllaznimi (17:00).

Kurse ndeshjet e të mërkurës janë: Shqiponja – Prishtina (14:30), Samadrexha – Jusuf Gërvalla (17:30).

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

Ndërkombëtare
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori