Barcelona ka fituar 3-1 ndaj Valencias në kuadër të javës së nëntë në La Liga.

Golat për katalunasit i shënuan Ansu Fati, Memphis Depay dhe Philippe Coutinhon, ndërsa për Los Che realizoi Jose Gaya.

Barcelona ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.95, me Valencias që u vlerësua 6.65.

Barcelona triumfon me rezultat komod ndaj Valencias Barcelona triumfon me rezultat komod ndaj Valencias

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Depay që asistoi dhe shënoi nga një herë dhe u notua me 8.4.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Jasper Cillessen me vlerësimin 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: