LAJMI I FUNDIT:

Denver Nuggets fitojnë ndeshjen e parë finale të Konferencës së Perëndimit ndaj Lakers

Denver Nuggets fitojnë ndeshjen e parë finale të Konferencës së Perëndimit ndaj Lakers

Denver Nuggets ka triumfuar në ndeshjen e parë finale të Konferencës së Perëndimit ndaj Los Angeles Lakers.

Reklama

Pas 48 minutave lojë, Nuggets ka triumfuar me gjashtë pikë diferencë 132:126 për të kaluar në epërsi 1-0.

Qendra e Nuggets, Nikola Jokic ishte më efikasi te vendasit me 34 pikë, 21 kërcime e 14 asistime.

Lojë fantastike shfaqi Jamal Murray që e mbylli takimin me 31 pikë, pesë kërcime e pesë asistime, derisa Caldwell-Pope kontribuoi me 21 pikë të tjera.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Anthony Davis nga ana tjetër është më i miri në fushë me 40 pikë, 10 kërcime e tre asistime.

Paraqitje spektakolare pati edhe LeBron James me 26 pikë, 12 kërcime e nëntë asistime, por që nuk mjaftuan për fitoren e Lakers. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Kalo në kategori