Demi Lovato ka zbuluar se po mendon të martohet me të fejuarin e saj, Max Ehrich.

Krijuesja e hitit “Sorry Not Sorry”, 28 vjeçe, pranoi se nuk është në gjendje të bëjë festën e madhe që dëshiron me miqtë dhe familjen e saj për shkak të pandemisë së coronavirusit.

Demi, e cila njoftoi se ishte fejuar me aktorin Max, 29 vjeçar, në korrik pas katër muajsh lidhje, dëshiron që dasma të jetë ‘e shenjtë’ mes tyre.

Demi Lovato (Foto: Getty Images/Guliver)

Duke diskutuar për ceremoninë, ajo i tha Popcrush Nights: “Nga njëra anë, do të doja të shpëtoja sepse jeta ime është kaq publike dhe unë dua ta mbaj atë të shenjtë midis meje dhe tij”.

“Nga ana tjetër, unë dua që miqtë dhe familja ime të jenë atje për një festë. Por nuk mund ta bëj atë derisa të mbarojë pandemia sepse nuk është e sigurt”.

Demi gjithashtu zbuloi se ajo ka filluar të shikojë veshjet e dasmës dhe ka ngacmuar se ‘definitivisht nuk është’ një fustan tradicional i bardhë.

“Unë kam imazhin tim për atë që do të doja të [dukej sikur] nëse do të bëja një festë të madhe. Nuk dua ta jap por nuk është padyshim një fustan i bardhë”, shtoi ajo.

Demi Lovato dhe Max Ehrich (Foto: Instagram)

Romanca e çiftit u konfirmua për herë të parë kur Demi – e cila më parë ishte në lidhje me modelin Austin Wilson – shfaqi papritmas Max në një ‘live’ në Instagram.

Dhe burimet më vonë zbuluan se ata kishin vendosur të karantinoheshin së bashku në shtëpinë e Lovatos mes pandemisë COVID-19. /Telegrafi/

Demi Lovato dhe Max Ehrich (Foto: Instagram)