Arsenali e sheh sulmuesin e Lyonit, Moussa Dembelem si zëvendësues për Alexandre Lacazette ose Pierre-Emerick Aubameyang, varësish nëse njëri largohet.

Le 10 Sport shkruan se dyshja e Gunners, Lacazette dhe Aubameyang janë të lidhur me një largim nga klubi pas sezonit dëshpërues.

Dembele shihet nga Arsenali si zëvendësime i duhur nëse njëri nga dy sulmuesit aktual largohet.

Trajneri i ri i Arsenal, Mikael Arteta, e sheh 23 vjeçarin si lojtar të duhur për sulmin.

Dembele ka shënuar 10 fola në 18 ndeshje të Ligue 1 këtë edicion. /Telegrafi/