LAJMI I FUNDIT:

Dembele pritet të jetë transferimi i parë i epokës së Boehlyt te Chelsea

Dembele pritet të jetë transferimi i parë i epokës së Boehlyt te Chelsea
Reklama

Pronarët e rinj të Chelseat mbeten të etur për të nënshkruar me Ousmane Dembelen nga Barcelona këtë verë dhe planifikojnë të rihapin bisedimet me francezin nëse ai është ende i disponueshëm pasi të përfundojë kontrata e tij, raporton 90min.

Blutë ishin duke udhëhequr garën për të nënshkruar me francezin në një transferim të lirë këtë verë pasi kontrata e tij në Camp Nou skadon më 30 qershor, por sanksionet e vendosura ndaj Roman Abramovich i kanë ndaluar ata të negociojnë ndonjë transferim të lojtarit, duke i lënë ata të bllokuar për të bërë një ofertë për 25-vjeçarin.


Amerikani Todd Boehly është i bindur se grupi i tij është afër finalizimit të marrjes nën kontroll të klubit dhe është i prirur të fillojë të punojë për rifreskimin e skuadrës, dhe një nga shqetësimet e tyre më të ngutshme është zbarkimi i Dembeles si lojtar i lirë.

Laporta e konfirmon disi largimin e Dembeles
Lexo po ashtu Laporta e konfirmon disi largimin e Dembeles

Si Chelsea ashtu edhe PSG ka bërë oferta në janar për ta nënshkruar me anësorin nga Barcelona, ​​por një marrëveshje nuk ishte afër, pasi lojtari dëshironte të priste deri në fund të sezonit.

Zyrtarët e Camp Nou ishin të përgatitur për ta rinovuar kontratën e Dembeles, por situata ekonomike në klub duket se nuk e lejon atë. Bisedimet kanë vazhduar që atëherë, por presidenti Joan Laporta ka rrëfyer se ata po luftojnë për të përballuar ofertën e majme që Dembele ka pranuar nga klubet e tjera.

Chelsea do të përpiqet të vazhdojë me bisedimet zyrtare pasi të konfirmohet shitja e klubit nga qeveria britanike dhe burimet kanë thënë për 90min se ata shpresojnë që Stamford Bridge është destinacioni i preferuar i Dembeles, por ata mbeten të bllokuar për të bërë një ofertë dhe në vend të kësaj duhet të shikojnë të gjejnë një zgjidhje sa më të shpejt.

Qeveria e Britanisë dhe Abramovich gjejnë zgjidhje ligjore për Chelsean
Lexo po ashtu Qeveria e Britanisë dhe Abramovich gjejnë zgjidhje ligjore për Chelsean

Oferta e PSG-së mbetet në tryezë dhe 90 minuta mund të konfirmojë se Bayern Munich ka hapur bisedimet me përfaqësuesit e Dembeles me shpresën për ta rikthyer atë për një aventurë të dytë në Bundesligë.

Ishte forma e Dembeles me Borussia Dortmundin që i dha atij kalimin e suksesshëm te Barcelona në 2017, por lëndimet e kanë penguar atë të arrijë të njëjtat nivele.

Anësori ka shkëlqyer nën drejtimin e trajnerit të ri të Barcelonës, Xavi dhe aktualisht ka 13 asistime nga 20 paraqitjet në La Liga këtë vit, por prania e ish-mesfushorit në bankinë nuk duket e mjaftueshme për të bindur Dembelen të qëndrojë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Përfaqësueset
UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

Përfaqësueset
Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Përfaqësueset
'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

Premier League
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë

Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori