LAJMI I FUNDIT:

Del në pah arsyeja se përse Zidane do ta refuzonte menjëherë Chelsean

Del në pah arsyeja se përse Zidane do ta refuzonte menjëherë Chelsean

Zinedine Zidane do ta kishte refuzuar punën si trajner i Chelseat, sipas Emmanuel Petit, i cili ka dhënë një pasqyrë të mendësisë së ish-trajnerit të Real Madridit.

U njoftua të enjten se Frank Lampard do të rikthehet në Stamford Bridge si trajner kujdestar i Chelseat, vetëm dy vjet pasi u shkarkua nga klubi i Ligës Premier.

Chelsea po shikon deri në shtatë kandidatë për rolin e përhershëm, sipas raportimeve, duke përfshirë Julian Nagelsmann, Luis Enrique, Mauricio Pochettino dhe Ruben Amorim.

Gjashtë trajnerë që mund të drejtojnë Chelsean, pas shkarkimit të Graham Potter - secili më i mirë se tjetri
Lexo po ashtu Gjashtë trajnerë që mund të drejtojnë Chelsean, pas shkarkimit të Graham Potter - secili më i mirë se tjetri

Por, dikush që do ta refuzojë padyshim rolin është Zinedine Zidane. Kështu thotë ish-mesfushori i Chelseat dhe Francës, Emmanuel Petit.

“Zidane, ai nuk do të vijë, sigurisht”, deklaroi Petit për Stadium Astro. “E dini pse? Sepse ai nuk flet anglisht”.

“Unë e kam njohur Zidanen prej vitesh dhe mënyra se si ai menaxhon lojtarët, ai është shumë afër lojtarëve të tij, ai gjithmonë flet me lojtarët e tij”.

Klauzola që mund të ndalojë Chelsean dhe Tottenhamin të shkojnë për Julian Nagelsmannin
Lexo po ashtu Klauzola që mund të ndalojë Chelsean dhe Tottenhamin të shkojnë për Julian Nagelsmannin

“Ai dëshiron që komunikimi të jetë një prioritet për të, është shumë i rëndësishëm për të. Ai nuk do që dikush të përkthen gjithçka që ai ka për të thënë, publikisht. Thjeshtë”, ka shtuar më tej Petit.

Përpara se Petit t’i bënte këto komente, ish-mbrojtësi i Chelseat, Glen Johnson tha se Chelsea mund të kishte bërë një deklaratë dhe të ngazëllente fansat duke sjellë Zidanen. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Premier League
Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Ligat tjera
Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Serie A
Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Ndërkombëtare
Përçarje brenda klubit të Bayernit - gjashtë lojtarë po udhëheqin revoltën ndaj Tuchelit

Përçarje brenda klubit të Bayernit - gjashtë lojtarë po udhëheqin revoltën ndaj Tuchelit

Bundesliga
Kalo në kategori