De Gea i kërkoi Sky Sportit ta intervistonte në mënyrë që t’u kërkonte falje tifozëve të Unitedit

David de Gea i kërkoi Sky Sports të intervistohej pas humbjes 4-0 të Manchester United ndaj Brentford, në mënyrë që ai të kërkonte falje për rezultatin katastrofik.

Portieri spanjoll ishte fajtor për golin e parë të Brentford, duke lënë që gjuajtja e Josh Dasilva t’i rrëshqasë mes duarve dhe në rrjetë.

“Bletët” më pas do të vazhdonin të shënonin tre gola të tjerë në pjesën e parë përmes Mathias Jensen, Ben Mee dhe Bryan Mbeumo në një 45 minuta tronditëse nga mysafirët.

Lexo po ashtu Refuzoi t'u kërkonte falje tifozëve për humbjen ndaj Brentfordit, Ronaldo shkëmben disa fjalë me ndihmës trajnerin e Unitedit

Duke folur pas ndeshjes, 31-vjeçari pranoi se i kushtoi skuadrës së tij dy pikë dhe ishte në pronësi të paraqitjes së tij të dobët.

“Dua të marr përgjegjësi”, ka thënë De Gea. “Mendoj se i kam kushtuar ekipit tim dy pikë. Ishte një paraqitje e dobët nga unë. Kështu mendoj. Kjo mund të ndodhë në futboll”.

“Duhet të reagojmë më mirë, por unë duhet të kisha shpëtuar goditjen e parë. Nëse do të kisha pritur gjuajtjen, mund të ishte ndryshe. Ndoshta më duhet ta lexoj më mirë lojën. Ne gjithmonë përpiqemi të luajmë, gjithmonë përpiqemi të kemi topin”.

Lexo po ashtu Java e dytë, humbja e dytë për Unitedin - por Brentfordi ishte edhe më i ashpër se Brightoni

“Ne nuk jemi si ekipet e tjera. Ne shohim skuadrat që pranojnë një gol dhe më pas fitojnë 5-1. Për ne bëra një gabim dhe mund të ketë ndryshuar rezultatin”, shtoi ai.

Trajneri i ri Erik ten Hag bëri ndryshime në pushim, duke hequr nënshkrimin e ri Lisandro Martinez dhe duke e zëvendësuar atë me Raphael Varane.

Megjithatë, ata nuk arritën të shpëtonin diçka nga ndeshja dhe Brentford e pa me qetësi pjesën e dytë për të regjistruar një fitore të madhe në Ligën Premier. /Telegrafi/

Është historia e futbollit dhe mbijeton si një shofer taksie: Makthi i persekutimit dhe internimit të Hakan Sukur

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Ylli i madh i Man Cityt bëhet objektivi kryesor i Real Madridit – Florentino Perez synon transferimin e tij

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm