LAJMI I FUNDIT:

De Gea: Dua të qëndroj dhe ta ndihmoj Unitedin të kthehet në krye

De Gea: Dua të qëndroj dhe ta ndihmoj Unitedin të kthehet në krye
David De Gea (Getty Images)

David de Gea ka deklaruar se dëshiron të qëndrojë dhe të ndihmojë Manchester Unitedin të kthehet në krye të futbollit evropian.

Reklama

Portieri spanjoll ka folur rreth të ardhmes së tij, ku ka shprehur haptas qëndrimin për të qëndruar në Old Trafford.

De Gea ka folur gjithashtu me admirim për menaxherin Jose Mourinho, pasi thotë se ka ndjerë një ndryshim në mentalitetin e skuadrës pas arritjes së tij.

Real Madridi ofron 100 milionë për De Gean, Perez e do para fillimit të Kupës së Botës
Lexo po ashtu Real Madridi ofron 100 milionë për De Gean, Perez e do para fillimit të Kupës së Botës

“Ishte e çuditshme (nën drejtimin e Louis van Gaal). Përfundimi në vend të katërt nuk është mjaft i mirë”, ka thënë fillimisht De Gea për Daily Mail.

De Gea – Shaqiri (Getty Images)

“Unë dua të fitoj. Nëse jeni në United, keni nevojë për një menaxher me mentalitet fitues. Kemi pasur atë me Fergusonin. Mourinho e ka atë gjithashtu, dëshiron të fitojë çdo ndeshje”.

“Ne folëm në Evropian dhe më tha se ai më donte mua dhe donte trofe”.

Mourinho: Nuk ka asnjë gjasë që De Gea të largohet
Lexo po ashtu Mourinho: Nuk ka asnjë gjasë që De Gea të largohet

“Ne kemi pasur një kohë të vështirë që kur Fergusoni është pensionuar. Është e vështirë të diagnostikosh problemin. Duhet të bëjmë më shumë. Trofetë janë ata që unë vdes”.

“Të kthehemi Unitedi ndër më të mirët, të kthehemi përsëri në Ligën e Kampionëve, përsëri si kampionët e Anglisë, përsëri në krye”, përfundoi spanjolli. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori