LAJMI I FUNDIT:

Darwin Nunez krahasohet me Thierry Henry nga legjenda e Liverpoolit

Darwin Nunez krahasohet me Thierry Henry nga legjenda e Liverpoolit

Legjenda e Liverpoolit, Phil Thompson ka krahasuar sulmuesin Darwin Nunez me legjendën e Arsenalit, Thierry Henry, pas paraqitjeve të tij të uruguaianit.

Të dielën, djemtë e Jurgen Klopp udhëtuan për në Vitaly Stadium teksa kërkonin të rrisin epërsinë e tyre në krye të Ligës Premier në pesë pikë me një fitore kundër Bournemouth.

Pas një pjese të parë të kontestuar fort, Liverpooli ngriti shpejtësinë në pjesën e dytë. Një dy golësh nga Nunez dhe Diogo Jota vulosen fitoren bindëse 4-0 të Reds.

Duke folur për Nunez në talkSPORT, legjenda e Liverpoolit, Phil Thompson pretendoi se uruguaiani i kujtoi atij Henryn.

“Gjëja e mrekullueshme për Darvinin është ajo që e duan fansat. Ai kurrë nuk dorëzohet, ai gjithmonë ka një lëvizje. Po, ai ka të metat e tij, por tifozët e Liverpoolit absolutisht e duan atë që ai jep dhe ai nuk ndalet së provuari”, ka thënë fillimisht Thomson.

“Unë mendoj se ai duhet të jetë pak më i lezetshëm me përfundimin e tij, por a nuk e pamë këtë në ndeshjen e Bournemouth? Një lëvizje e mrekullueshme, ai vjen, nëse guxoj ta them, si Thierry Henry. Dhe ai thjesht e rrëshqet në cepin e largët”.

“Dhe i dyti është edhe më i mirë, një kros nga Joe Gomez, thjesht me delikatesë me pjesën e jashtme të këmbës së djathtë dhe e vendos në qoshe”, përfundoi ish-trajneri.

Që kur iu bashkua klubit nga Benfica në një marrëveshje me vlerë 85 milionë euro, Nunez ka bërë 73 paraqitje për Liverpoolin në të gjitha garat, duke shënuar 25 gola.

Pas dy golave të tij kundër Bournemouth, Nunez u bë lojtari i parë në Ligën Premier që arrin 10 gola dhe 10 asistime në të gjitha garat këtë sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori