LAJMI I FUNDIT:

Dardanët të gatshëm për ndeshjen ndaj Holandës

Dardanët të gatshëm për ndeshjen ndaj Holandës

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall po vazhdon përgatitjet për ndeshjen e fundit në kuadër të kualifikimeve të fazës “Main Round” për Botërorin 2024, kundër Holandës.

Reklama

Kjo ndeshje zhvillohet të premten (më 3 mars) në orën 17:00, në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Dardanët kanë filluar përgatitjet të dielën dhe po i zhvillojnë nga dy seanca stërvitore në ditë nën udhëheqjen e përzgjedhësit të ri, Agon Ramadani, me ndihmësit Getart Hyseni dhe Arbnor Krasniqi.

Kosova ende ka gjasa për kualifikim, por duhet që kundër “Tulipanëve” të shënojë fitore me dy gola epërsi dhe njëherësh të shpresojë që në ndeshjen e fundit të grupit, Ukraina ta mposhtë Holandën.

Përzgjedhësi Ramadani ka shprehur shpresën se përkundër mungesave të rëndësishme, do të arrijë ta implementojë idetë e tij dhe ekipi të nxjerrë maksimumin në këtë ndeshje.

Ai ka thënë se entuziazmi dhe dëshira e lojtarëve të rinj për t’i shfaqur vlerat në këtë përballje, por edhe fakti që luajnë në shtëpi, i jep shpresë se do të mund të nxjerrin rezultatin që u nevojitet.

Ndërkaq, Ramadan Alaj ka thënë se ndeshja me Holandën është përcaktuese, prandaj do t’i qasen këtij dueli me dëshirë të madhe për fitore. Grupin e kryeson Ukraina nëntë pikë, Holanda është e dyta me tri pikë dhe Kosova e fundit pa pikë.

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori