LAJMI I FUNDIT:

Dalin minatorët e Trepçës që ishin ngujuar 700 metra nën tokë

Dalin minatorët e Trepçës që ishin ngujuar 700 metra nën tokë
Foto: Arkiv

Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Trepçës, Shyqyri Sadiku ka konfirmuar për Telegrafin se 100 minatorët e ngujuar në minierë kanë dalë nga atje pasi që është mundësuar furnizimi alternativ me energji elektrike.

Sipas tij, minatorët ishin 700 metra nën tokë.

Ngujohen mbi 100 minatorë të Trepçës, nuk ka rrezik për jetën e tyre
Lexo po ashtu Ngujohen mbi 100 minatorë të Trepçës, nuk ka rrezik për jetën e tyre

“Kanë dalë gati të gjithë minatorët të cilët kanë qenë të ngujuar në minierë. Furnizimi alternativ me energji elektrike ka mundësuar funksionalizimin e ashensorit që i ka transportuar minatorët e ngujuar”, ka thënë Sadiku për Telegrafin.

Zjarr në një trafostacion në Trepçë, Mitrovica pa rrymë
Lexo po ashtu Zjarr në një trafostacion në Trepçë, Mitrovica pa rrymë

“Minatorët e ngujuar 700 metra nën tokë, janë mirë me shëndet dhe nuk ka pasur rrezik për jetën e tyre. Mungesa e rrymës ka bërë që të mos funksionoj ashensori”, tha Sadiku. /Telegrafi/


Në trend Ekonomi

Më shumë
Pse është e rëndësishme të kemi aftësi të mira komunikimi?

Pse është e rëndësishme të kemi aftësi të mira komunikimi?

Sherife Kçiku Vishaj
Pse ata që pëlqejnë çokollatën kanë arsye për t'u alarmuar

Pse ata që pëlqejnë çokollatën kanë arsye për t'u alarmuar

Botë
Nga Ballkani drejt Europës - rritja e shpejtë dhe suksesi i Sachpizza & Sachcaffé

Nga Ballkani drejt Europës - rritja e shpejtë dhe suksesi i Sachpizza & Sachcaffé

Sachcaffé
Telegrafi Jobs - lidhja e talenteve me bizneset - Ofertat e çmimeve dhe pakove

Telegrafi Jobs - lidhja e talenteve me bizneset - Ofertat e çmimeve dhe pakove

Ekonomi
Ministria del me njoftim, tregon se sa do t’i subvencionojë ndërmarrjet për pajisjet për ngrohje

Ministria del me njoftim, tregon se sa do t’i subvencionojë ndërmarrjet për pajisjet për ngrohje

Ekonomi
Përkushtimi ndaj pacientëve - historia e suksesit të KosovaMed në kujdesin paliativ sipas modelit gjerman

Përkushtimi ndaj pacientëve - historia e suksesit të KosovaMed në kujdesin paliativ sipas modelit gjerman

KosovaMed Healthcare
Kalo në kategori