Daku nuk ndalet duke shënuar, i siguron fitoren Llapit

Rreziku më i madh për kampionin e ri pritet të vijë nga talenti i jashtëzakonshëm i Llapit, Mirlind Daku

Skuadra nga Podujeva, Llapi ka shënuar fitore 2-0 ndaj Lirisë duke vazhduar serinë e rezultateve pozitive.

Llapi edhe pse ka mbetur mbrapa luftës për titull, nuk po lëshon pikë në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’.

Bardh e kaltërtit nga Podujeva ishin nikoqirë të Lirisë e cila kërkonte pikë për t’i ikur barazhit.

Pjesa e parë nisi mirë për vendasit, të cilët rrezikonin nëpërmjet super talentit Mirlind Daku.

Por edhe pse dyja ekipet kishin raste të mira, 45 minutat e para përfunduan në barazim 0-0.

Edhe në pjesën e dytë vendasit e nisën më mirë duke shënuar edhe golin e epërsisë.

Ishte super sulmuesi i talentuar, Mirlind Daku që kaloi Llapin në epërsi pasi u asistua bukur nga Bujar Idrizi.

Ky ishte goli i shtatë në këtë kampionat për talentin gjilanas i cili është vetëm 19 vjeçar.

Ndërkohë golin e dytë në ndeshje, e shënoi mbrojtësi Egzon Sinani.

Pas kësaj fitore, Llapi vazhdon të mbetet në pozitën e katërt në tabelë me 56 pikë të grumbulluara.

Ndërkohë, Liria mbetet në pozitën e tetë me 27 pikë të tubuara. /Telegrafi/

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Fiton 300 mijë euro në javë dhe është titullar, ylli i Cityt merr vendimin përfundimtar për t'u larguar në verë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Po ndiqet nga tre top klube evropiane, ylli i Realit po refuzon kontratën e re dhe dëshiron largimin nga Los Blancos