LAJMI I FUNDIT:

CSKA-Roma: Formacionet e mundshme, mesfusha i besohet Cristantes dhe Nzonzit

CSKA-Roma: Formacionet e mundshme, mesfusha i besohet Cristantes dhe Nzonzit
CSKA-Roma nga përballja e parë në Olimpico (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Do të jetë një lojë shumë e rëndësishme për Romën kjo e së mërkurës mbrëma. Fati i evropian i Giallorossëve do të varet nga ndeshja e CSKA Moskës.

Reklama

Pas dy barazimeve klubi rus dëshiron fitore që të mbajë gjallë shpresat që të vazhdojnë garat evropiane.

Italianët janë në formë dhe që mos t’i komplikojnë gjërat, ata do të bëjnë maksimumin që të fitojnë edhe një herë ndaj CSKA-s.

Në mungesë të Daniele De Rossit trajneri Eusebio Di Francesco në mesfushë do të luajë me dyshen Bryan Cristante dhe Steven Nzonzi, ndërsa më poshtë keni formacionet e munshme:

CSKA Moskës (4-1-4-1): Akinfeev; Fernandes, Becao, Magnússon, Nababkin; Akhmetov; Vlasic, Dzagoev, Sigurdsson, Oblyakov; Chalov.

Roma (4-2-3-1): Olsen; Santon, Manolas, Fazio, Kolarov; Cristante, Nzonzi; Florenzi, Pellegrini, Kluivert; Dzeko.

Në Grupin G prinë Roma me gjashtë pikë, aq sa Real Madridi, kurse CSKA ka gjashtë pikë dhe në fund Viktoria Plzen me një pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka u jep lamtumirën tifozëve të Arsenalit

Granit Xhaka u jep lamtumirën tifozëve të Arsenalit

Premier League
Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Premier League
Trepça '89 i reagon FFK-së për rezultatin e ndeshjes mes Ferizajt dhe Dukagjinit

Trepça '89 i reagon FFK-së për rezultatin e ndeshjes mes Ferizajt dhe Dukagjinit

Superliga
Mason Mount duket se i ka dhënë lamtumirën Chelseat

Mason Mount duket se i ka dhënë lamtumirën Chelseat

Premier League
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Premier League
Kalo në kategori