CSKA Moskow dhe Arsenali kanë barazuar 2-2 në ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Evropës.

Skuadra e Arsene Wengerit ka barazuar në udhëtimin e tyre në Rusi, por kanë arritur të kalojnë tutje në gjysmëfinale të Ligës së Evropës falë fitores së thellë në Emirates.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Fedor Chalov (39′) dhe Kirill Nababkin (50′) për vendasit, ndërsa për Arsenalin shënuan Danny Welbeck (75′) dhe Aaron Ramsey (90+).

Arsenali barazon në udhëtim te CSKA, por kalon në gjysmëfinale falë fitores së thellë në Emirates Arsenali barazon në udhëtim te CSKA, por kalon në gjysmëfinale falë fitores së thellë në Emirates

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori Mohamed Elneny, i cili pas dy asistimeve të bëra u vlerësua me notë 8.5.

 Elneny ishte më i miri në fushë (Getty Images)

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për portierin e Arsenalit, Petr Cech, i cili pas dy gabimeve u notua me 5.6.

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajti edhe mbrojtësi me prejardhje shqiptare, Shkodran Mustafi, i cili pati paraqitje të mirë duke u vlerësuar me 7.1. /Telegrafi/

CSKA:

Nababkin dhe Bistrovic ishin më të dalluarit te CSKA

Arsenal:

Te Arsenali u dalluan edhe Welbeck dhe Koscielny