LAJMI I FUNDIT:

“Cruyff do të kishte turp”, Van Basten kritikon sjellën e Barcelonës

“Cruyff do të kishte turp”, Van Basten kritikon sjellën e Barcelonës

Të gjithë dhe kushdo që ndjek futbollin evropian ka një mendim për afatin kalimtar të verës që Barcelona ka pasur. Pavarësisht borxhit të tyre prej 1.3 miliardë eurosh, Blaugranët kanë shpenzuar mbi 150 milionë euro për transferime këtë verë.

Reklama

Kjo ka lënë një shije të thartë në gojën e shumë njerëzve, por saga e Frenkie de Jong ka ngjallur zemërimin edhe më shumë brenda lojës.

Si një nga asetet më të vlefshme të Barcelonës, Blaugranët duket se kanë ushtruar presion ndaj de Jong për t’u larguar nga klubi, duke i kërkuar atij uljen e pagës dhe madje duke e kërcënuar me veprime ligjore për kontratën e tij.

"Laporta një idiot dhe Barcelona e drejtuar nga mafia" - Van der Vart nuk përmbahet në intervistën e tij
Lexo po ashtu "Laporta një idiot dhe Barcelona e drejtuar nga mafia" - Van der Vart nuk përmbahet në intervistën e tij

Legjenda holandeze, Marco van Basten ka marrë parasysh këtë çështje, duke thirrur emrin e Johan Cruyff, ndoshta më i shenjti i ‘familjes’ së Barcelonës.

“Mendoj se Johan Cruyff do të kishte turp të shihte sesi Barça është sjellë sot. Sipas mendimit tim, sjellja e FC Barcelona ka qenë shumë nën standardet e tyre”, ka thënë Van Basten për Ziggo Sport.

Nga Ronaldo te Neymar, Silva, De Jong e Broja: Disa nga transferimet e mëdha që mund të ndodhin ende para mbylljes së afatit kalimtar veror
Lexo po ashtu Nga Ronaldo te Neymar, Silva, De Jong e Broja: Disa nga transferimet e mëdha që mund të ndodhin ende para mbylljes së afatit kalimtar veror

Nëse ka një gjë për të cilën njerëzit mund të jenë të sigurt, është se Cruyff do të kishte një mendim për këtë çështje.

Ish-trajneri i Barcelonës nuk ishte kundër përdorimit të taktikave dramatike për të marrë atë që donte nga lojtarët e tij në kohën e tij, por gjithashtu luftoi shumë për të drejtat e lojtarit. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Ligue 1
Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori