Afati kalimtar veror ka qenë i zjarrtë deri më tani, po kur kanë mbetur edhe dy javë, mund të jetë edhe më i zjarrtë,

Dy kalimet më të mëdha deri më tani ishin pa dyshim ai i Erling Haaland te Manchester City dhe i Robert Lewandowski te Barcelona.

Megjithatë, ka ende emra të mëdhenj në treg, me disa klube që po përpiqen të nënshkruajnë me ta.

LIVE: Afati kalimtar veror 2022 LIVE: Afati kalimtar veror 2022

Goal.com ka zgjedhur 20 emrat më të nxehtë që janë ende në listë.

Deri më 1 shtator gjithçka mund të ndodh dhe këtë na e kanë mësuar afatet kalimtare të kaluara.

Frenkie de Jong (Nga Barcelona te Man Utd ose Chelsea)

Reklama

Adrien Rabiot (Nga Juventus te Man Utd)

Leandro Paredes (Nga PSG te Juventus)

Reklama

Fabian Ruiz (Nga Napoli te PSG)

Nicolo Zaniolo (Nga Roma te Tottenham)

Cristiano Ronaldo (Nga Man Utd te Atletico Madrid)

Antony (Nga Ajax te Man Utd)  

Lucas Paqueta (Nga Lyon te Arsenal)

Youri Tielemans (Nga Leicester te Arsenal ose Newcastle)

Bernardo Silva (Nga Man City te Barcelona ose Atletico Madridi)

Neymar (Nga PSG te Newcastle)

Mauro Icardi (Nga PSG te Monza ose Man Utd)

Cody Gakpo (Nga PSV te Man Utd)

Memphis Depay (Nga Barcelona te Juventus)

Pierre-Emerick Aubameyang (Nga Barcelona te Chelsea)

Armando Broja (Nga Chelsea te Eveton ose Newcastle)

Reklama

Anthony Gordon (Nga Everton te Chelsea)

Callum Hudson-Odoi (Nga Chelsea te Bayern Munich, Borussia Dortmund ose Newcastle)

Viktor Osimhen (Nga Napoli te Chelsea, Man Utd)

 Milan Skriniar (nga Inter te Chelsea ose PSG)

Reklama

/Telegrafi/