LAJMI I FUNDIT:

Cristiano Ronaldo zhgënjeu tre bashkëlojtarë të Man United, ndërsa tani e kërkon largimin nga klubi

Cristiano Ronaldo zhgënjeu tre bashkëlojtarë të Man United, ndërsa tani e kërkon largimin nga klubi

Cristiano Ronaldo ka lënë të zhgënjyer tifozët e Manchester United pasi shprehu dëshirën e tij për t’u larguar nga klubi.

Portugezi ka paraqitur një kërkesë për largim te Djajtë e Kuq pasi mbeti i zhgënjyer me aktivitetin e klubit në këtë afat kalimtar deri tani.

Megjithatë, përpara se të hidhte lajmin për kërkesën për largim, duket se ish-ylli i Real Madridit dhe Juventusit kishte mërzitur tashmë një numër të bashkëlojtarëve të tij aktual – diçka që mund të përkeqësohet edhe më shumë nëse ai vendos të largohet nga Djajtë e Kuq.


Piers Morgan zbulon mesazhin që i dërgoi Ronaldos pas lajmeve se e dëshiron largimin nga Unitedi
Lexo po ashtu Piers Morgan zbulon mesazhin që i dërgoi Ronaldos pas lajmeve se e dëshiron largimin nga Unitedi

Edinson Cavani ishte ndër ata të acaruar nga ardhja e Ronaldos në klub fillimisht me uruguaianin që kishte mendimin se ai do të kishte qenë sulmuesi i parë i Ole Gunnar Solskjaer. Por, me kthimin e Ronaldos nga Juventusi – dhe duke pretenduar fanellën e mëparshme të Cavanit me numrin shtatë – ai ra në zgjedhjen e dytë.

Në fund, sulmuesi përfundoi duke bërë vetëm 20 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar vetëm dy herë, me lëndime që ndikuan shumë në edicionin e tij në nivel personal.

Ndërkohë, edhe kolegu sulmues i Cavanit, Anthony Martial, ka mbetur i irrituar me rikthimin e pesë herë fituesit të Topit të Artë në Manchester. Thuhet se humori i francezit ndryshoi në Old Trafford pasi kishte vështirësi për minutazhë gjatë pjesës së parë të sezonit. Ai përfundimisht iu bashkua skuadrës së La Ligës, Sevillës në formë huazimi deri në fund të sezonit, por shënoi vetëm një gol.

Mallkimi i transferimeve mbi 100 milionë eurosh
Lexo po ashtu Mallkimi i transferimeve mbi 100 milionë eurosh

Lojtari i fundit që ka ndjerë ndikimet e rikthimit të supozuar emocional të Ronaldos në Old Trafford ishte kapiteni i Djajve të Kuq, Harry Maguire. Mbrojtësi që kushtoi mbi 90 milionë euro u ndje i dëmtuar nga pozicioni i portugezit si lider brenda skuadrës së United.

Ndërsa portugezi vazhdoi të shkëlqejë nga një perspektivë personale, paraqitjet e mbrojtësit lanë shumë për të dëshiruar, aq sa tallej nga shumica e tifozëve në internet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Rodri dhe Alvaro Morata shpallen fajtorë nga UEFA për incidentin në fitoren e Spanjës në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori