Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Manchester United.

Raportimi nga The Times doli të shtunën në mbrëmje që sugjeruan se superylli portugez dëshiron futbollin e Ligës së Kampionëve dhe dëshiron të largohet nga Old Trafford këtë verë.

Lojtari 37-vjeçar ka luajtur në garën kryesore të Evropës për 19 vitet e fundit dhe është golashënuesi rekord në historinë e Ligës së Kampionëve.

Mallkimi i transferimeve mbi 100 milionë eurosh Mallkimi i transferimeve mbi 100 milionë eurosh

Por, pasi United përfundoi në vendin e gjashtë në Ligën Premier– si dhe duke përjetuar një tjetër edicion pa trofe – klubi po përgatitet për jetën në Ligën e Evropës.

United do t’i bashkohet rivalëve në ligë, Arsenalit në Ligën e Evropës, kështu që një lëvizje në Emirates sigurisht që duket e pakuptimtë.

Megjithatë, provoni t’ia tregoni këtë tifozit nr.1 të Ronaldos, Piers Morgan.

"Është koha që unë të largohem", Ronaldo kërkon përfundimisht largimin nga Man Utd "Është koha që unë të largohem", Ronaldo kërkon përfundimisht largimin nga Man Utd

Menjëherë pasi raportimet u shpërthye, Morgan ndau një imazh të tij duke i paraqitur Ronaldos një fanellë të Arsenalit me emrin e tij dhe nr.7 në shpinë.

Pasi një tifoz u përgjigj me “Në ëndrrat e tua, Piers”, Morgan zbuloi mesazhin që i ka dërguar Ronaldos pas lajmeve se ai dëshiron të largohet nga Man Utd.

Morgan u përgjigj duke thënë: “Po, por Cristianos i pëlqen të shkojë në terren të ri në futboll dhe unë sapo i thashë atij se zoti + Jesus (Gabriel) përpara është një mundësi e parezistueshme”.

Ronaldo refuzon ofertën e Beckhamit për t'iu bashkuar Inter Miamit Ronaldo refuzon ofertën e Beckhamit për t'iu bashkuar Inter Miamit

Sigurisht, Morgan i referohet Gabriel Jesusit i cili pritet të konfirmohet zyrtarisht nga Arsenali në ditët në vijim pas një lëvizjeje prej 52 milionë urosh nga Manchester City.

Dhe Morgan ka treguar dashurinë e tij të pavdekshme për Ronaldon edhe një herë duke e quajtur atë ‘Zot’. /Telegrafi/

Piers Morgan's message to Cristiano Ronaldo