LAJMI I FUNDIT:

Conte e pranon se mund të largohet nga Tottenham para fundit të sezonit

Conte e pranon se mund të largohet nga Tottenham para fundit të sezonit

Trajneri i Tottenham Hotspur, Antonio Conte pranon se ai mund të largohet para fundit të sezonit pas eliminimit të tyre nga Milani në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Me kontratën e tij të përfunduar në qershor, humbja e së mërkurës u duk sikur mund të ishte fillimi i fundit për italianin, i cili ka arritur në çerekfinale të Ligës së Kampionëve vetëm një herë në gjashtë përpjekje si trajner.

“Kam një kontratë me Tottenhamin. Unë e respektoj kontratën, në fund të sezonit do të bëhen vlerësimet me klubin në mënyrën më të qetë”, ka thënë fillimisht Conte.

Richarlison bëri një ofendim të ashpër pasi Tottenhami u eliminua nga Liga e Kampionëve, braziliani e ka me Conten
Lexo po ashtu Richarlison bëri një ofendim të ashpër pasi Tottenhami u eliminua nga Liga e Kampionëve, braziliani e ka me Conten

“Le të shohim se si përfundon sezoni. Ndoshta ata mund të më largojnë edhe më herët. Tottenham e di shumë mirë se cilat janë mendimet e mia dhe në fund të sezonit do të takohemi dhe do të marrim një vendim”.

“Nuk mund të them asgjë negative për angazhimin e lojtarëve. Ata dhanë gjithçka nga fillimi deri në fund. Nëse duhet të shoh një situatë pozitive, është se kemi pasur një hap përpara, por nuk mjafton dhe nëse ne duam të jemi konkurrues, duhet të luftojmë”.

“Nuk më pëlqen të humbas, por mund të ndodhë, veçanërisht sepse sezonin e kaluar, mos harroni se luajtëm në Ligën e Konferencës dhe dy vjet më parë në Ligën e Evropës”.

“Më vjen shumë keq për tifozët, por nuk mund të shpresojmë për një mrekulli një ditë që një trofe të shkojë në terrenin tonë të stërvitjes. Ne duhet të ndërtojmë dhe të kemi durim”, përfundoi italiani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori