LAJMI I FUNDIT:

Clippers triumfojnë ndaj Spurs, fitore marrin edhe Sacramento Kings

Clippers triumfojnë ndaj Spurs, fitore marrin edhe Sacramento Kings

Ka përfunduar edhe një xhiron në NBA, derisa ndeshja kryesore ishte në mes te Los Angeles Clippers dhe San Antonio Spurs.

Clippers fituan me rezultat të ngushtë 108-105, derisa takimin nuk e filluan edhe aq mirë.

Spurs e fituan çerekun e parë në dallim prej dhjetë pikës, 39-29, derisa Clippers u rikthyen në të dytin me vetëm një pikë dallim, 25-24.

Pjesa e dytë ishte më dramatike edhe pse në çerekun e tretë Clippers fituan me 31-19, derisa i katërti përfundoi me barazim 23-23.

Semafori në fund tregoi rezultatin përfundimtar 108-105, fitore kjo për Clippers.

Rezultatet e të gjitha takimeve në NBA:

Charlotte Hornets 100-112 Orlando Magic

Cleveland Cavaliers 134-139 New York Knicks

Indiana Pacers 103-112 Dallas Mavericks

Washington Wizards 117-125 Golden State Warriors

Atlanta Hawks 115-123 Boston Celtics

Brooklyn Nets 119-97 Phoenix Suns

Miami Heat 137-106 Philadelphia 76ers

https://twitter.com/MiamiHEAT/status/1224522223387541509

Memphis Grizzlies 96-82 Detroit Pistons

Sacramento Kings 113-109 Minnesota Timberwolves. /Telegrafi/

https://twitter.com/SacramentoKings/status/1224580847363182594

Në trend Sport

Më shumë
Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Kombëtarja e Shqipërisë
Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori