City nuk gabon, kryeson i vetëm në Ligën Premier

Manchester City ka marrë edhe fitoren e tretë në Ligën Premier nga aq ndeshje të zhvilluar, duke triumfuar në udhëtim te Sheffield United me rezultat 1-2.

Citizens ishin më të mirë që nga fillimi i ndeshjes, duke krijuar raste të mira shënimi.

Por mundësia më e mirë iu dha Erling Haaland, megjithatë norvegjezi në minutën e 37-të dështoi të realizonte nga penalltia.

Me rezultatin 0-0 dy skuadrat shkuan në pushim prej 15 minutave.

Kur kaluan një orë lojë, Erling Haaland përmirësoi gabimin e tij duke shënuar pas asistimit nga Jack Grealisht dhe duke i dhënë epërsinë Cityt 0-1.

Jayden Bogle arriti të barazonte shifrat për vendasit në 1-1 pesë minuta para fundit të ndeshjes.

Megjithatë kampioni në fuqi i Anglisë tregoi forcën dhe vetëm tre minuta më vonë gjetën edhe golin e fitores, kur realizoi mesfushori spanjoll Rodri.

Kjo ishte fitorja e tretë e Cityt këtë edicion dhe tanimë i vetëm kryeson kampionatin anglez me nëntë pikë.

Ndeshjen e ardhshme City do ta luaj para adhuruesve të vet ndaj Fulham, derisa Sheffield United sërish luan në shtëpi ku pret Evertonin. /Telegrafi/

Një yll tek Bayerni, tjetri tek Barcelona – dy ekipet po përgatiten për një marrëveshje të madhe shkëmbimi

Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Ish-futbollisti legjendar anglez jep një teori interesante mbi atë që ndodhi mes Salahut dhe Kloppit

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur