LAJMI I FUNDIT:

City merr goditjen e rëndë, Ruben Dias pritet t’i mungojë gjatë

City merr goditjen e rëndë, Ruben Dias pritet t’i mungojë gjatë

Manchester City është duke luftuar në të gjitha frontet për të fituar trofe si në Ligën Premier, FA Cupa dhe Ligën e Kampionëve.

Reklama

Por skuadra e Pep Guardiolës ka marrë një goditje të rëndë ditën e sotme, pasi mbrojtësi portugez Ruben Diaz ka pësuar lëndim.

Ka qenë vet trajneri i Cityt, Pep Guardiola që ka konfirmuar se Dias është lënduar dhe do të mbetet për një kohë bukur të gjatë jashtë fushave.

Reprezentuesi portugez do të mbetet larg fushave për një periudhë të gjatë nga katër deri në gjashtë javë.

“Dias do të mbetet jashtë fushave deri në gjashtë javë. Më vije keq për mungesën e tij, pasi Ruben është një lojtar i rëndësishëm për ne, por këto janë gjëra që ndodhin brenda sezonit”.

“Nuk do të ankohem edhe pse kam vetëm dy qendërmbrojtës të gatshëm për lojë”, u shpreh Pep Guardiola.

Një humbje e madhe jo vetëm për Guardiolan, por edhe për Portugalinë që duhet të bëjë pa ndihmën e mbrojtësit në ndeshjet e Play Off-it të Kupës së Botës që do të luhen në fund të muajit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori