LAJMI I FUNDIT:

City mbetet hija e Chelseat, triumfon ndaj Aston Villas

City mbetet hija e Chelseat, triumfon ndaj Aston Villas
(Foto: Twitter/Manchester City)

Manchester City ka arritur ta nënshtrojë Aston Villan në Villa Park (2-1), në ndeshjen e xhiros së 14-të në Ligën Premier.

Reklama

Skuadra mysafire realizoi dy gola në fraksionin e parë të lojës për të krijuar epërsi të mjaftueshme që në vijim ia fitoi ndeshjen.

Ruben Dias e zhbllokoi rezultatin në minutën e 27-të pas asistimit nga Raheem Sterling, ndërsa Bernardo Silva pranoi asistimin e Gabriel Jesus për ta dyfishuar epërsinë (43’).

(Foto: Twitter/Manchester City)

Në pjesën e dytë, skuadra vendase arriti të shënonte një gol përmes Ollie Watkins (47’), por në vazhdim nuk arriti të realizonte gola të tjerë.

Manchester City numëron 32 pikë, një më pak se lideri Chelsea dhe një më shumë se Liverpooli që qëndron në vend të tretë.

Aston Villa mbetet në kuotën e 16 pikëve dhe pozicionohet në vend të 13-të në renditje. /Telegrafi/

(Foto: Twitter/Manchester City)

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori