City edhe matematikisht kampion i Ligës Premier pas humbjes befasuese të Man Utd nga WBA

Jose Mourinho gjatë ndeshjes kundër WBA (Foto: Getty Images)

Manchester Unitedi është befasuar nga West Bromwich Albion, duke humbur kështu me rezultat 0-1 në Old Trafford.

Me këtë rast Man Utd i dha mundësi Manchester Cityt të bëhet edhe matematikisht kampion në Ligën Premier.

13 maj 2012: Sergio Aguero duke ngritur kupën e kampionëve të Ligës Premier (Foto: Getty Images)

Djajtë e Kuq ishin skuadra që mbajtën topin më shumë, por nuk u treguan edhe aq të rrezikshëm para portës kundërshtare, duke zhvilluar më shumë një lojë në mesfushë.

Shansin e parë në ndeshje e kishte Jake Livermore në minutën e 12-të, por David de Gea bëri një pritje të mirë.

Lukaku në tentim për të kaluar Gibbs (Foto: Getty Images)

Tetë minuta në vonë një shans të mirë kishte Romelu Lukaku, por porteri Ben Fooster nuk lejoi që skuadra e tij të pranojë gol.

Lukalu provoi të shënojë edhe në minutën e 66-të, por nuk ia arriti.

Momenti kur Jay Rodriguez shënoi golin e fitores ndaj Man Utd (Foto: Getty Images)

Goli i vetëm në takim u shënua nga Jay Rodriguez në minutën e 73-të.

Pas kësaj humbje Man Utd vazhdon në pozitën e dytë me 71 pikë, një më shumë se Liverpooli, kurse WBA në vendin e fundit me 24 pikë.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës së drejtuar nga Jose Mourinho është ndaj Bournemouthit, kurse WBA kundër Liverpoolit. /Telegrafi/

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Dy yjet e Gironas u goditën kokë më kokë, u dërguan menjëherë në spital

Driblim që ta kujton

Driblim që ta kujton "Fenomenin" - Mbappe turpëroi lojtarin kundërshtar

“Nuk ishte gabim i Araujos, ishte meritë e imja” – Barcola kthehet të flas për momentin vendimtar në ndeshjen Barcelona-PSG

"Ai tha se na gënjeu", Toni Kroos zbulon fjalët Carlo Ancelottit përpara El Clasicos