Këtë të enjte mbrëma Cineplexx organizon eventin Horror Night me premierën e filmit më të pritur të zhandrit horror, Annabelle Comes Home.

Annabelle Comes Home është kapitulli më i fundit nga The Conjuring Universe dhe filmi i tretë me kukullën tmerrësisht të frikshme.

Për këtë event kinemaja Austriake në Prishtinë ka përgatitur event special për premierën e këtij filmi, ku për të ju përshtatur natyrës së filmit, Cineplexx ka bërë të ditur se për Horror Night, kinemaja do ta shndërrohet në një atmosferë horrori të inspiruar nga filmi.

Horror i cili premton të mbajë në ankth gjatë tërë filmit ku përveç kukullës Annabelle, protagonistët duhen të ballafaqohen me shpirtra të tjerë ku secili është më i ligë se tjetri.

Sa i përket ngjarjes së filmit, një çift demologosh kyqin kukullën në një kuti të shenjtë prej xhami në një dhomë në shtëpinë e tyre ku ata mbajnë objektet e tyre te tilla si ajo. Duke shpresuar se ajo nuk mund të rikthet më, Annabelle zgjohet në një natë horrori së bashku me të gjithë shpirtrat e ligë të mbyllur në atë “muze” dhe synimi i tyre janë vajza 10-vjeçare e familjes dhe 2 adolshente të cilat duhen të luftojnë për jetën e tyre. Film me regji nga Gary Dauberman dhe aktore kryesore nga The Conjuring Universe, Vera Farmiga dhe Patrick Wilson.

Eventi fillon nga ora 19:00 dhe biletat e filmit mund t’i blini çdo ditë prej orës 15:00 në Cineplexx. Për më shumë rreth orarëve të eventit mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx.