LAJMI I FUNDIT:

Cineplexx organizion “Horror Night” me filmin e fikshëm Annabelle 3

Cineplexx organizion “Horror Night” me filmin e fikshëm Annabelle 3

Këtë të enjte mbrëma Cineplexx organizon eventin Horror Night me premierën e filmit më të pritur të zhandrit horror, Annabelle Comes Home.

https://www.instagram.com/p/By-ynIujRWW/


Annabelle Comes Home është kapitulli më i fundit nga The Conjuring Universe dhe filmi i tretë me kukullën tmerrësisht të frikshme.

Për këtë event kinemaja Austriake në Prishtinë ka përgatitur event special për premierën e këtij filmi, ku për të ju përshtatur natyrës së filmit, Cineplexx ka bërë të ditur se për Horror Night, kinemaja do ta shndërrohet në një atmosferë horrori të inspiruar nga filmi.

Horror i cili premton të mbajë në ankth gjatë tërë filmit ku përveç kukullës Annabelle, protagonistët duhen të ballafaqohen me shpirtra të tjerë ku secili është më i ligë se tjetri.

Sa i përket ngjarjes së filmit, një çift demologosh kyqin kukullën në një kuti të shenjtë prej xhami në një dhomë në shtëpinë e tyre ku ata mbajnë objektet e tyre te tilla si ajo. Duke shpresuar se ajo nuk mund të rikthet më, Annabelle zgjohet në një natë horrori së bashku me të gjithë shpirtrat e ligë të mbyllur në atë “muze” dhe synimi i tyre janë vajza 10-vjeçare e familjes dhe 2 adolshente të cilat duhen të luftojnë për jetën e tyre. Film me regji nga Gary Dauberman dhe aktore kryesore nga The Conjuring Universe, Vera Farmiga dhe Patrick Wilson.

Eventi fillon nga ora 19:00 dhe biletat e filmit mund t’i blini çdo ditë prej orës 15:00 në Cineplexx. Për më shumë rreth orarëve të eventit mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx.

Artikull i sponzorizuar

Në trend Magazina

Më shumë
Biznesmeni shqiptar i drejtohet Besit pas ndarjes nga Xhensila: Të pata thënë, më vjen keq por ke shpëtuar një herë e mirë

Biznesmeni shqiptar i drejtohet Besit pas ndarjes nga Xhensila: Të pata thënë, më vjen keq por ke shpëtuar një herë e mirë

Magazina
Finalisti Romeo Veshaj nuk shfaqet në ‘Post Big Brother’, Ledion Liço zbulon detajet

Finalisti Romeo Veshaj nuk shfaqet në ‘Post Big Brother’, Ledion Liço zbulon detajet

Magazina
U filmua rrugëve të Tiranës, Egla zbulon se çfarë ndodhi para se të futej në Dhomën e Bardhë

U filmua rrugëve të Tiranës, Egla zbulon se çfarë ndodhi para se të futej në Dhomën e Bardhë

Magazina
Rrëmbeu fitoren e BBVA, i kthehet Meritoni: Pse nuk e pranon që ta dhamë fitoren unë dhe Ilnisa

Rrëmbeu fitoren e BBVA, i kthehet Meritoni: Pse nuk e pranon që ta dhamë fitoren unë dhe Ilnisa

Magazina
Pas spekulimeve të shumta, Romeo bën veprimin e papritur në lidhje me Heidin

Pas spekulimeve të shumta, Romeo bën veprimin e papritur në lidhje me Heidin

Magazina
Nuk e pranon fitoren e Eglës në Big Brother, gazetarja e njohur shpërthen në ofendime të rënda

Nuk e pranon fitoren e Eglës në Big Brother, gazetarja e njohur shpërthen në ofendime të rënda

Magazina
Kalo në kategori