LAJMI I FUNDIT:

Cindy Crawford dhe Richard Gere ishin ndarë për shkak të diferencës së madhe në moshë

Cindy Crawford dhe Richard Gere ishin ndarë për shkak të diferencës së madhe në moshë
Foto: Getty Images

Njëra prej modeleve më të famshme në botë, Cindy Crawford dhe aktori i famshëm hollivudian, Richard Gere, kanë qenë të martuar në vitet e nëntëdhjeta, mirëpo historia e dashurisë së dy yjeve tashmë duket se është harruar.

Reklama

Ata u martuan në vitin 1991, por i dhanë fund lidhjes së tyre pas katër vitesh. Në ditën e dasmës së tyre modelja ishte 25 vjeçe, ndërsa aktori 42 vjeç.

Cindy Crawford dhe Richard Gere kanë qenë të martuar në vitet e nëntëdhjeta (Getty Images)

Cindy tash ka pranuar se diferenca në moshën e tyre ishte shumë e madhe.

Më e bukur vajza apo nëna, Cindy Crawford dhe Kaia Gerber shkëlqejnë edhe në Paris (Foto)
Lexo po ashtu Më e bukur vajza apo nëna, Cindy Crawford dhe Kaia Gerber shkëlqejnë edhe në Paris (Foto)

“Gratë në të njëzetat e tyre sa fillojnë të kuptojnë se kush janë dhe për çfarë janë. Më vonë fillojnë të ndjejnë forcën dhe se çfarë mund të bëjnë me të”, ka treguar modelja.

Martesa me Gere i ndihmoi shumë në karrierë (Getty Images)

Manekinia e kishte njohur yllin e filmit “Pretty Woman” kur ishte vetëm 21-vjeçare dhe shumë shpejt pas takimit të parë e kishin nisur lidhjen.

Lidhja me Gere e bëri edhe më të famshme dhe në fakt ishte aktori që e mësoi se si të merrej me famën dhe fansat. Dallimi në moshë, megjithatë, e dërgoi martesën e tyre drejt dështimit.

Mirëpo, Cindy nuk ndien keqardhje për dështimin e lidhjes së tyre. Ajo tash është e martuar me biznesmenin Randy Gerber dhe kanë dy fëmijë.

Familja e tashme e Cindy Crawford (Getty Images)

Vajza e Crawford, Kaia, është duke i ndjekur hapat e nënës në pistën e modës. /KP/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Me fotografi provokuese nga pushimet, Enca thotë se ka rënë në dashuri me shokun e saj më të mirë

Me fotografi provokuese nga pushimet, Enca thotë se ka rënë në dashuri me shokun e saj më të mirë

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Magazina
Fitoi çmimet për ‘aktoren’ dhe ‘aktorin’ më të mirë - si arriti ta thyejë kategorinë gjinore të festivaleve “Virgjëresha Shqiptare”, Rinë Krasniqi?

Fitoi çmimet për ‘aktoren’ dhe ‘aktorin’ më të mirë - si arriti ta thyejë kategorinë gjinore të festivaleve “Virgjëresha Shqiptare”, Rinë Krasniqi?

Butrint Avdyli
Bebe Rexha tregon barkun e shëndoshur: Jam në epokën time të shtimit në peshë dhe çfarë?

Bebe Rexha tregon barkun e shëndoshur: Jam në epokën time të shtimit në peshë dhe çfarë?

Magazina
Kalo në kategori