Brad Pitt dhe Angelina Jolie ishin një nga çiftet më të famshme të Hollywoodit dashuria e të cilëve lindi gjatë xhirimeve të “Mr. & Mrs. Smith” në vitin 2005.

Përveç tyre, shumë të famshëm të tjerë arritën të gjenin gjysmën e tyre tjetër në sheshxhirim.

Disa prej tyre jua sjellim më poshtë.

Penelope Cruz dhe Javier Bardem (Vicky Cristina Barcelona)

Çifti u takua për herë të parë në vitin 1992 gjatë xhirimeve të një filmi, por asokohe gjithçka kishte përfunduar me shikim. Sidoqoftë, në vitin 2008 ata xhiruan “Vicky Cristina Barcelona” dhe filluan një lidhje dashurie. Çifti u martua në vitin 2010 dhe kanë dy fëmijë.

Daniel Craig dhe Rachel Weisz (“Dream House”)

Ata u takuan në xhirimet e filmit në vitin 2011 dhe u martuan në të njëjtin vit, ndërsa në vitin 2018 pritën në jetë fëmijën e tyre të parë.

Blake Lively dhe Ryan Reynolds (“Green Lantern”)

Blake dhe Ryan u takuan në xhirime në vitin 2010, ndërsa një vit më pas filluan lidhjen. Në vitin 2012 u martuan dhe janë akoma të lumtur. Çifti jeton një përrallë të vërtetë familjare së bashku me tre fëmijët e tyre.

Richard Burton dhe Elizabeth Taylor

View this post on Instagram

A post shared by Elizabeth Taylor (@elizabethtaylor)

Çifti më i njohur i epokës së artë të Hollywoodit, Elizabeth Taylor dhe Richard Burton, kaluan 13 vjet së bashku, ata u martuan dhe u shkurorëzuan dy herë. Ata luajtën së bashku në 11 filma, kështu që shpesh ishin protagonistë të dashuruar edhe në ekranin e madh.

/Telegrafi/