Ylli i Hollywoodit, Chuck Norris është detyruar të mohojë që ai ishte i pranishëm në trazirat në Uashington DC javën e kaluar, pasi një fotografi e një personi të ngjashëm me të u publikua në internet.

Fotografia u ngarkua në Twitter dhe tregonte një mbështetës të Donald Trumpit pranë një njeriu me një ngjashmëri me heroin e filmave, shkruan News Sky.

Fotografia në fjalë u shoqërua me një mbishkrim ku shkruhej: “Prisni, kështu që a nuk do të përmendim faktin që Chuck Norris ishte në kryengritjen e MAGA?”.

Pasi u ripublikua me qindra mijëra herë, menaxheri i Norris lëshoi një deklaratë duke pretenduar se ai ishte mijëra milje larg nga Capitoli kur dhuna shpërtheu më 6 janar.

“Ky nuk është Chuck Norris dhe është e dukshme, megjithëse Chuck është shumë më i pashëm”, i tha ai NBC News.

“Chuck mbetet në fermën e tij në Teksas, ku ai është duke qëndruar me familjen e tij”, tha ai.

Disa përdorues të rrjeteve sociale theksuan se njeriu në ‘selfie’ ka sy të ndryshëm me aktorin, por të tjerët ishin të bindur se ishte ai.

Pesë persona vdiqën si rezultat i dhunës që pasoi fjalimin e Presidentit Donald Trump për mbështetësit e tij në Uashington të mërkurën e kaluar.

Protestuesit shkelën sigurinë dhe sulmuan Capitolin, duke mbajtur armë dhe elemente plaçkitëse.

Norris është një mbështetës i gjatë i Partisë Republikane dhe mbështeti ofertat e ish-Guvernatorit të Arkansas, Mike Huckabee për zgjedhjet presidenciale në vitin 2008 dhe 2016.

Në vitin 2012, ai akuzoi presidentin e atëhershëm Barak Obama se po kërkonte të krijonte një Boy Scout “pro-homoseksual” me radhë për përfshirjen e komunitetit LGBTI.

Ai ishte kohët e fundit pjesë e një filmi aksion të vitit 2012 ,“The Expendables 2” me Sylvester Stallone, Jet Li dhe Arnold Schwarzenegger. /Telegrafi/