Christian Pulisic u krahasua me LeBron James, në një klip nga emisioni televiziv Pawn Stars, dhe të gjithëve u duket qesharak krahasimi.

Sulmuesi amerikan është një lojtar jashtëzakonisht i talentuar dhe një nga futbollistët më të mirë që Amerika ka prodhuar ndonjëherë në futboll, por është e drejtë të thuhet se ai nuk është një nga lojtarët më të mirë në botë.

Megjithatë, në shfaqjen televizive amerikane Pawn Stars, 23-vjeçari shfaqet si një nga më të mëdhenjtë e futbollit të të gjitha kohërave.

Një tifoz bleu një fanellë të Chelseat me emrin e tij dhe, gjatë vlerësimit, Pulisic krahasohet me LeBron, i konsideruar nga disa si lojtari më i madh në historinë e NBA-së, i quajtur “Fenomen”, pohoi se ai është “një nga lojtarët më të mirë në Ligën Premier” dhe madje ‘ekspert’, duke krahasuar sulmuesin me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon.

Klipi është bërë viral dhe vërtet duhet parë për t’u besuar.

Përveç krahasimeve ‘të pabesueshme’ që ka tërhequr disi ish-lojtari i Borussia Dortmundit, tifozi mendon disi se Pulisic është një mesfushor qendror.

Padyshim që duket sikur asnjë nga personat në video nuk ka parë ndonjëherë një lojë futbolli dhe ata thjesht duan të lartësojnë një futbollist amerikan. /Telegrafi/