Kapiteni i Juventusit Giorgio Chiellini është rikthyer në stërvitje me grupin, pasi Bianconerët rinisin punën pas disfatës 2-0 ndaj Barcelonës mbrëmë (e mërkurë).

Blaugranët u mposhtën në Torino të mërkurën mbrëma nga Barcelona në ndeshjen e dytë të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Megjithatë, ekipi i Antonio Contes u kthyen menjëherë në punë në Continassa këtë mëngjes për stërvitjet e tyre për ndeshjen e radhës.

Ata që luajtën pjesën më të madhe të ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Barcës kaluan një seancë të lehtë, me forcë, zotërim të topit dhe një ndeshje në fund me pjesën tjetër të grupit.

Bianconerët konfirmuan zyrtarisht se qendërmbrojtësi Chiellini, i cili nuk ishte në dispozicion kundër katalanasve, është përsëri në grup, pasi ekipi përgatitet për një udhëtim në Spezia këtë fundjavë. /Telegrafi/