Mbrojtësit e Juventusit, Giorgio Chiellini dhe Merih Demiral, janë rikuperuar nga lëndimet dhe janë stërvitur me pjesën tjetër të skuadrës gjatë ditës së hënë.

Zonja e Vjetër luan kundër Dynamo Kievit të mërkurën në Ligën e Kampionëve, ndërsa tashmë e ka siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të kësaj gare.

Në njoftimin e klubit është konfirmuar rikthimi i plotë në stërvitje i Chiellini dhe Demiral, të cilët e kanë kompletuar stërvitjen me bashkëlojtarët.

Giorgio Chiellini (Foto: Twitter/JuventusFC)

Të dy lojtarët kanë pasur probleme muskulore, ndërsa gjatë ditës së sotme (e martë), pas stërvitjes, trajneri Andrea Pirlo do të dalë në konferencë për shtyp.

Juventusi vjen pas një barazimi në Serie A kundër Beneventos (1-1), ndërsa ka mbetur gjashtë pikë prapa liderit Milan. /Telegrafi/