LAJMI I FUNDIT:

Chiellini beson se nuk ka asnjë fajtor të vetëm në krizën e Juventusit

Chiellini beson se nuk ka asnjë fajtor të vetëm në krizën e Juventusit

Giorgio Chiellini shprehu trishtimin e tij për fillimin e dobët të sezonit të Juventusit, por nuk beson se trajneri Massimiliano Allegri ishte tërësisht fajtor.

Bianconerët pësuan një humbje të turpshme 2-0 ndaj Maccabi Haifa në Ligën e Kampionëve në fillim të kësaj jave, duke i lënë ata pesë pikë prapa Paris Saint-Germain dhe Benficës me dy ndeshje të mbetura për t’u luajtur.

Shanset e tyre për të arritur në raundin e 16-të duken të pakta tani dhe brenda vendit gjërat nuk janë më mirë, me skuadrën që qëndron në vendin e tetë në tabelën e ligës.

Duke folur për Sky Sports Italia, Chiellini dha mendimet e tij për fillimin e dobët të Juventusit në sezonin 2022/23.

“Më vjen keq që i shoh me këto probleme. Nuk ka asnjë fajtor të vetëm, ka shumë njerëz që punojnë së bashku që mund të bëjnë më shumë. Ne përjetuam momente të tilla të vështira në vitin 2010”, ka thënë Chiellini.

Muaji i ardhshëm do të jetë kyç për Allegrin dhe Juventusin, me disa raporte që sugjerojnë se trajneri italian mund të zëvendësohet nëse gjërat nuk fillojnë të përmirësohen në javët e ardhshme.

Pushimi i Kupës së Botës fillon më 15 nëntor dhe bardhezinjtë do të luajnë tetë ndeshje deri atëherë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Ndërkombëtare
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
“Pse jo” – Ish-mbrojtësi i Barcelonës i cili po shkëlqen në Francë shprehet i gatshëm për rikthim

“Pse jo” – Ish-mbrojtësi i Barcelonës i cili po shkëlqen në Francë shprehet i gatshëm për rikthim

La Liga
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Ish-legjenda e Man United pretendon se Arteta do pranonte kalimin në “Old Trafford” nëse largohet Ten Hag

Ish-legjenda e Man United pretendon se Arteta do pranonte kalimin në “Old Trafford” nëse largohet Ten Hag

Premier League
Kalo në kategori