LAJMI I FUNDIT:

Chelsea vihet pas Alejandro Baldes

Chelsea vihet pas Alejandro Baldes

Chelsea po monitoron situatën kontraktuale të Alejandro Baldes te Barcelona.

Reklama

Blutë vendosën një rekord të shpenzimeve të transferimeve në Ligën Premier në dy afatet e fundit të dhe Graham Potter do të investojë shumë përsëri këtë verë.

Potter po kërkon të përforcojë të gjitha pozitat e skuadrës së tij përpara sezonit 2023/24, pasi ai kërkon të sigurojë një titull në Stamford Bridge.

Sipas raportimeve nga Diario Sport, Barcelona po përpiqet të pajtohet me kushtet përfundimtare të rinovimit tëkontratës së Baldes në Camp Nou, për shkak të çështjeve të tyre financiare të vazhdueshme.

Reprezentuesi spanjoll dëshiron të qëndrojë në Kataluni dhe të rinovojë marrëveshjen e tij, por bisedimet me 19-vjeçarin kanë ngecur.

Nëse Barcelona nuk është në gjendje të lehtësojë një marrëveshje rinovimi, e ardhmja e tij do të mbetet e pavendosur, me kontratën e tij aktuale që skadon në 2024.

Potter po kërkon një zëvendësues afatgjatë për Ben Chilwell, me trajnerin anglez të pakënaqur me Marc Cucurellan. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Jurgen Klopp ndryshon planet e transferimeve pas nënshkrimit me Alexis Mac Allister

Jurgen Klopp ndryshon planet e transferimeve pas nënshkrimit me Alexis Mac Allister

Premier League
Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Ligat tjera
Arbnor Muja i reagon Alain Giresses në lidhje me ftesën për ndeshjet e qershorit

Arbnor Muja i reagon Alain Giresses në lidhje me ftesën për ndeshjet e qershorit

Përfaqësuesja e Kosovës
Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Liga e Kampionëve
Largimi i fituesve të Topit të Artë nga Evropa – në skenën e madhe ka mbetur vetëm edhe një

Largimi i fituesve të Topit të Artë nga Evropa – në skenën e madhe ka mbetur vetëm edhe një

Ndërkombëtare
Presidenti i Milanit tregon pse u shkarkua Maldini: Nuk kemi më nevojë për të

Presidenti i Milanit tregon pse u shkarkua Maldini: Nuk kemi më nevojë për të

Serie A
Kalo në kategori