LAJMI I FUNDIT:

Chelsea do të shesë edhe shtatë lojtarë – dy kanë impresionuar kohët e fundit, një është harruar nga të gjithë që luan në këtë klub

Chelsea do të shesë edhe shtatë lojtarë – dy kanë impresionuar kohët e fundit, një është harruar nga të gjithë që luan në këtë klub

Mediumi i njohur anglez, Evening Standard, shkruan se Chelsea po përgatitet të ndajë rrugët me shtatë lojtarë.

Emrat janë Conor Gallagher, Trevoh Chalobah, Ian Maatsen, Romelu Lukaku, Callum Hudson-Odoi, Hakim Ziyech dhe Malang Sarr.

Hudson-Odoi, Ziyech dhe Lukaku kanë qenë në listën e transferimeve gjatë gjithë verës dhe bëhet fjalë për finalizimin e largimeve të tyre brenda ditës.

Ziyech duket se do të luajë për Galatasaray, ndërsa Lukaku është i lidhur me një kthim në Itali te Juventusi.

Sarr është një lojtar që të gjithë duket se e kanë harruar që luan te Chelsea. Pas kthimit nga një huazim i pasuksesshëm në Monaco, francezi u konsiderua si tepricë.

Gallagher i impresionoi tifozët e Chelseat me paraqitjen e tij kundër Liverpoolit, ndërsa Maatsen tregoi shumë gjatë turneut parasezonal, duke ndezur thashethemet edhe për një kontratë të re me Chelsean.

Vetëm brenda një viti: Chelsea kalon edhe La Ligën me shpenzime - i afrohet Bundesligës
Lexo po ashtu Vetëm brenda një viti: Chelsea kalon edhe La Ligën me shpenzime - i afrohet Bundesligës

Por ardhja e Moises Caicedos, duket se do të ndikojë te qëndrimi i Gallagher.

Chalobah është një rast interesant, i rritur në akademinë e Bluve dhe është padyshim një lojtar cilësor, por klubi vazhdon të blejë gjithnjë e më shumë mbrojtës dhe atij nuk po i beson. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

La Liga
E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

Serie A
Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ligat tjera
Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Premier League
Kalo në kategori