LAJMI I FUNDIT:

Chelsea do të largojë pesë lojtarë gjatë janarit, Armando Broja në listë

Chelsea do të largojë pesë lojtarë gjatë janarit, Armando Broja në listë

Klubi anglez, Chelsea thuhet se po kërkon të ndahet me pesë lojtarë gjatë afatit kalimtar të janarit.

Deri më tani, sezoni 2023/24 ka qenë një zhgënjim për Chelsean nën drejtimin e trajnerit të ri Mauricio Pochettino.


Pavarësisht fitores 2-1 ndaj Crystal Palace të mërkurën mbrëma, Pochettino ishte në fund të kritikave nga tifozët Blu.

Chelsea ishte shpenzues i madh gjatë afatit kalimtar të verës pasi solli lojtarë si Moises Caicedo, Cole Palmer dhe Nicolas Jackson.

“Ky ekip do të ketë sukses dhe unë nuk jam i çmendur!”, Pochettino i bindur në Chelsean e tij
Lexo po ashtu “Ky ekip do të ketë sukses dhe unë nuk jam i çmendur!”, Pochettino i bindur në Chelsean e tij

Përpara afatit kalimtar të janarit, Chelsea thuhet ka vënë në dispozicion për shitje pesë yje të ekipit të parë pasi Pochettino kërkon të shkurtojë skuadrën e tij.

Sipas mediumit The Athletic, mesfushori Conor Gallagher përballet me një të ardhme të pasigurt pavarësisht se ka qenë kapiten i ekipit në 11 raste këtë sezon.

Është pohuar se ekipe si Everton, West Ham United dhe Tottenham Hotspur janë të gjithë duke mbajtur nën kontroll Gallagher, i cili vlerësohet në 40 milionë funte nga klubi i Stamford Bridge.

Përveç Gallagher, në listën e transferimeve besohet se janë edhe mbrojtësi Trevoh Chalobah dhe sulmuesi Armando Broja.

Raporti thotë se Broja ka të ngjarë të largohet nga klubi nëse ata arrijnë të sjellin një sulmues të ri muajin e ardhshëm, ndërsa Chalobah ende nuk është paraqitur nën urdhrat e Pochettinos.

Mbrojtësi i krahut Ian Maatsen gjithashtu mund të largohet, pasi i riu refuzoi një transferim në ditë të fundit te Burnley i sapo promovuar gjatë verës. Kampionët e Manchester Cityt raportohet se janë të interesuar për holandezin.

Së fundmi, mbrojtësit Malang Sarr, i cili as nuk është regjistruar si lojtar në Ligën Premier, do t’i tregohet dera e largimit.

Ndryshe, Chelsea do të rikthehet në aksionin e Ligës Premier këtë fundjavë teksa udhëton në Kenilworth Road për të përballur me Luton Town të ​​sapo promovuar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

Bundesliga
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Koha e Casemiro te Man Utd ka mbaruar – tetë objektivat e Djajve të Kuq për mesfushën

Koha e Casemiro te Man Utd ka mbaruar – tetë objektivat e Djajve të Kuq për mesfushën

Premier League
Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

La Liga
“Çmenduri nëse e fitojmë titullin në derbi ndaj Milani”- Calhanoglu kujton ofendimet që mori kur kuqezinjë dolën kampion

“Çmenduri nëse e fitojmë titullin në derbi ndaj Milani”- Calhanoglu kujton ofendimet që mori kur kuqezinjë dolën kampion

Serie A
Kalo në kategori