Chelsea sërish nuk ia del, Brighton e ndal në barazim

Ndeshja mes Brighton dhe Chelseat e vlefshme për javën e 22-të të Ligës Premier është mbyllur baras me rezultat 1-1.

Chelsea ishte më i mirë në pjesën e parë ku edhe arriti të shënonte.

Zhvillohej minuta e 28-të, kur Hakim Ziyech ktheu në gol nja asistim të Ngolo Kante për të shënuar për 1-0.

Por vendasit nuk u pajtuan me këtë rezultat dhe e nisën mirë pjesën e dytë duke rrezikuar disa herë.

Zhvillohej minuta e 60-të, kur Adam Ëebster me një goditje me kokë arriti të shënojë për 1-1.

Deri në fund edhe pse të dy skuadrat kishin raste, nuk arritën të shënonin.

Chelsea me këtë barazim mbetet në vendin e tretë me 44 pikë, ndërsa Brihgton mbetet në vendin e nëntë me 29 pikë. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Bayerni konfirmon lëndimin e yllit të skuadrës, mungon ndaj Real Madridit

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës

Rekordi i pabesueshëm që ka thyer Messi pas paraqitjes heroike ndaj New York RB, asnjë futbollist në histori nuk e ka arritur këtë

E ardhmja e tij është larg Old Trafordit, Man Utd i vendos çmimin e largimit Jadon Sanchos