Chelsea thuhet se është gati të ofrojë 35 milionë euro plus shërbimet e mbrojtësit Andreas Christensen në mënyrë që të nënshkruajë me yllin e Romës, Cengiz Under.

Under po shkëlqen me fanellën e Giallorossëve që nga transferimi i tij në fillim të sezonit të kaluar.

Paraqitjet e tij të mira, me gola dhe asistime kanë bërë që shumë skuadra evropiane të vihen pas tij.

Arsenali shfaq interesim serioz për Cengiz Under Arsenali shfaq interesim serioz për Cengiz Under

Arsenali ka shfaqur interes tash e sa kohë, por rivalët e tyre lokal, Chelsea, gjithashtu e duan yllin turk në skuadër.

Cengiz Under (Getty Images)

Sipas mediumit italian Calciomercatoweb.it, Maurizio Sarri dhe klubi i tij i Ligës Premier janë vendosur fort pas reprezentuesit të Turqisë.

Christensen në duel me Gabriel Jesus (Foto:Getty Images)

Propozimi i Bluve thuhet se është në vlerën e  35 milionë eurove plus shërbimet e mbrojtësit danez, 22-vjeçarit Christensen.

Under gjithnjë e më larg Romës, shtohet numri i skuadrave të mëdha që e duan turkun Under gjithnjë e më larg Romës, shtohet numri i skuadrave të mëdha që e duan turkun

Under ka qenë i lidhur me një largim gjatë afatit kalimtar të janarit, me Bayern Munich që kanë qenë njëri nga favoritët.

21-vjeçari i kushtoi 13.4 milionë euro plus bonuse Romës për të nënshkruar me të nga Istanbul Basaksehir në verën e vitit 2017. /Telegrafi/