Pronarët e rinj të mundshëm të Chelseat përballen me një luftë për të bindur një grup yjesh kryesorë, ndërsa ata konsiderojnë të ardhmen e tyre.

Sportsmail ka mësuar se ka një pasiguri në rritje mes një numri të lojtarëve të skuadrës, pasi epoka e suksesshme dhe fitimprurëse e Roman Abramovich u ndalua të enjten me vendimin e qeverisë për të sanksionuar pronarin rus.

Të tillë si N’Golo Kante dhe Jorginho po hyjnë në 12 muajt e fundit të kontratave të tyre – ndërsa dyshja e akademisë Reece James dhe Mason Mount ishin të dy në pritje për të rinovuar kontratën.

Do të largohet logoja e “Three UK” – Chelsea planifikon diçka edhe më të madhe Do të largohet logoja e “Three UK” – Chelsea planifikon diçka edhe më të madhe

Por, nuk ka asnjë garanci që lojtarët do të angazhohen për klubin në regjimin e ardhshëm.

Chelsea ishte një nga klubet më tërheqëse për t’u transferuar nga perspektiva e një lojtari, duke siguruar një garanci për të fituar trofetë, si dhe për të qenë të paguar mirë.

Por, disa lojtarë duan të vlerësojnë ambiciet e regjimit të ri përpara se të vendosin për të ardhmen e tyre. Kjo do të alarmojë rivalët vendas dhe evropianë të Chelseat.

Reece James (L) dhe Mason Mount (i dyti nga L) ishin në linjë për marrëveshje të reja shumë të përmirësuara

Sportsmail ka mësuar se ylli i Anglisë, James po tërheq vëmendjen. Manchester City mësohet se e ka identifikuar atë si një zëvendësues afatgjatë të Kyle Walker, ndërsa Real Madrid është gjithashtu i interesuar.

Në mënyrë të ngjashme, nuk do të ketë mungesë të blerësve për Mount, ndërsa Kante dhe Jorginho do të tërheqin interes ndërsa shkojnë në fazat përfundimtare të marrëveshjeve të tyre përkatëse.

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar jep 'dritën e gjelbër' për shitjen e Chelseat Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar jep 'dritën e gjelbër' për shitjen e Chelseat

Nëse shitja e klubit nuk finalizohet para fundit të sezonit, Chelsea tashmë po përballet me humbjen e Antonio Rudiger, Andreas Christensen dhe Cesar Azpilicueta, të cilëve të gjithë u skadon kontrata në verë.

Të tjerë duke përfshirë Jorginhon, Kante dhe Marcos Alonso do të kenë një vit të mbetur dhe mund të presin të hapin bisedimet në rrethana më normale. /Telegrafi/