LAJMI I FUNDIT:

Chelsea ndalet nga Aro Muric dhe Burnley, portieri dardan shkëlqeu në Stamford Bridges

Chelsea ndalet nga Aro Muric dhe Burnley, portieri dardan shkëlqeu në Stamford Bridges

Chelsea nuk ka arritur më shumë se një barazim 2-2 ndaj Burnleyt në një paraqitje heroike të portierit kosovar Aro Muric.

Pas 20 minutave lojë vendasit kaluan në epërsi, por goli i mbrojtësit Disasi u anulua për shkak të lojës me dorë.


Burnley mbeti me një lojtar më pak në fushë në minutën e 40-të, kur mbrojtësi i djathtë Assignon u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua.

Cole Palmer realizoi nga penalltia për t’i dhënë epërsinë Chelseat 1-0.

Me të filluar pjesa e dytë mysafirët barazuan me Cullen që realizoi gol në minutën e 47-të.

Megjithatë pas një aksioni shumë të mirë, Sterling asistoi te Cole Palmer i cili doli përballë portierit kosovar Arijanet Muric duke shënuar për 2-1.

Por mysafirët nuk u dorëzuan dhe tre minuta më vonë barazuan gjithçka falë golit nga O’Shea për 2-2.

Deri në fund Chelsea tentoi të gjente golin e fitores, por ishte e pamundur përballë Aro Muric që bëri një ndeshje të jashtëzakonshme.

Chelsea me këtë pikë mbetet në pozitën e 11-të me 40 pikë, derisa Burnley janë të parafundit në tabelë me 18 sosh.

Në ndeshjen e ardhshme Chelsea luan sërish në shtëpi ndaj Manchester United, derisa Burnley pret Wolverhamptonin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

La Liga
U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

Premier League
Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Bundesliga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga
Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Serie A

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori