LAJMI I FUNDIT:

Chelsea merr vendim final për Mauricio Pochettinon

Chelsea merr vendim final për Mauricio Pochettinon

Todd Boehly ka lënë të kuptohet se Mauricio Pochettino do t’i jepet kohë për ta rikthyer Chelsean në nivele të larta.

Blutë kanë shkarkuar tashmë dy trajnerë që kur Boehly bleu klubin së bashku me Behdad Eghbali në 2022.


Thomas Tuchel u shkarkua në shtator të atij viti, përpara se Graham Potter të shkarkohej po ashtu në prill 2023.

Njëri nga pronarët e Chelseat do ta humbë rolin e tij në klub
Lexo po ashtu Njëri nga pronarët e Chelseat do ta humbë rolin e tij në klub

Pochettino , 52 vjeç, u emërua verën e kaluar, por deri më tani nuk ka qenë në gjendje të ndryshojë rënien e Bluve.

Chelsea ndodhet në vendin e 11-të në tabelën e Premier League, pasi ka rënë në një barazim 2-2 në shtëpi me dhjetë lojtarë të Burnley të shtunën.

Blutë u sulmuan edhe një herë nga tifozët e pakënaqur, por Boehly është lutur për durim.

Lukaku ia "bën me sy" Chelseat në barazimin e Belgjikës me Anglinë
Lexo po ashtu Lukaku ia "bën me sy" Chelseat në barazimin e Belgjikës me Anglinë

Duke folur për Forbes , 50-vjeçari tha: “Thjesht duhet ta lëmë procesin të zhvillohet dhe t’u japim atyre kohë që të kalojnë nga të qenit lojtarë individualë të pabesueshëm me aftësi të mëdha për t’u bashkuar në një ekip”.

“Lajmi i mirë është se njerëzit kujdesen kaq shumë. Dhe lajmi i keq është se njerëzit kujdesen kaq shumë. Kjo çon në raste kur ata janë të frustruar me ekipin dhe pronarët”.

“E kuptoj këtë, por ne duhet të vazhdojmë të qëndrojmë në planin tonë”, ka deklaruar ai.

Periudha e "errët" e menaxhimit të Chelseat në epokën e Roman Abramovich - tani përfshihet Marina Granovskaia
Lexo po ashtu Periudha e "errët" e menaxhimit të Chelseat në epokën e Roman Abramovich - tani përfshihet Marina Granovskaia

Në po këtë intervistë, Boehly foli edhe për tërheqjen e tij ndaj futbollit anglez.

“Liga Premier transmetohet në çdo vend të botës. Unë mendoj se Koreja e Veriut dhe Rusia janë të vetmet që nuk e transmetojnë atë”.

“Është e pozicionuar në mënyrë unike në orë në SHBA, sepse të shtunën në mëngjes, nuk ka shumë konkurrencë”, ka shtuar më tej ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Ndërkombëtare
Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Xhudo
Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori