LAJMI I FUNDIT:

Chelsea heq dorë zyrtarisht nga transferimi i Olise, francezi pranon ofertën e Bayernit

Chelsea heq dorë zyrtarisht nga transferimi i Olise, francezi pranon ofertën e Bayernit

Chelsea nuk është më në garë për ta transferuar sulmuesin anësorë Michael Olise.

Skuadra londineze prej kohësh kërkonte transferimin e anësorit francez, por tanimë një gjë të tillë nuk do ta bëjë.

22-vjeçari në fakt pranoi për tu transferuar në Stamford Bridges, por i kushtëzoi drejtuesit e klubit londinez që të ishte lojtari më i paguar te Chelsea.


Broja dhe një tjetër futbollist po sakrifikohen nga Chelsea për Olisen
Lexo po ashtu Broja dhe një tjetër futbollist po sakrifikohen nga Chelsea për Olisen

Kjo gjë ishte e papranueshme për Chelsean që tanimë kanë hequr dorë zyrtarisht nga nënshkrimi me anësorin këmbëshpejtë.

Lojtari më i paguar te Chelsea është Raheem Sterling me 9 milionë funte në sezon dhe Chelsea nuk e ka parë të arsyeshme që Olises t’i japë pagë më të lartë.

Megjithatë me Chelsean e larguar nga gara ka fituar Bayern Munich, që tanimë ka një marrëveshje me lojtarin.

Pse transferimi i Michael Olise mund të përshpejtohet këtë verë - cili nga gjigantët do të fitojë shërbimet e tij
Lexo po ashtu Pse transferimi i Michael Olise mund të përshpejtohet këtë verë - cili nga gjigantët do të fitojë shërbimet e tij

Fabrizio Romano ka njoftuar se Bayern ka marrëveshje personale me Olisen dhe tanimë po bisedon me Crystal Palacen për ta bërë një gjë të tillë.

Në garë për anësorin ishin edhe Newcastle United dhe Manchester United, megjithatë sulmuesi ka preferuar kalimin në Bundesliga. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Ndërkombëtare

"Mu zhduk gjithë pasioni që kisha për lojën, isha afër tërheqjes nga futbolli" - dështoi te Arsenali, flet për periudhën e vështirë që kaloi

Premier League
FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

Ndërkombëtare
Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Bundesliga
Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

La Liga
Kalo në kategori