Chelsea fiton me rikthim të çmendur në udhëtim ndaj Crystal Palace

Chelsea ka shënuar fitore me rezultat 3-1 në udhëtim ndaj Crystal Palace në kuadër të xhiros së 24-të në Ligën Premier.

Crystal Palace mori epërsinë përmes Jefferson Lermas (30’) i cili me një goditje të fuqishme nga distanca mposhti portierin e Chelseat për 1-0.

Pak çaste pa përfunduar pjesa e parë, Conor Gallagher (46’) pati një mundësi të mirë për të barazuar shifrat, por topi shkoi fare pranë shtyllës së majtë.

Në pjesën e dytë Chelsea shtoi intensitetin e lojës dhe kjo më pas iu shpërblye me gola dhe rikthim të rezultatit.

Ishte pikërisht Gallagher (47’) i cili shënoi një super gol për të barazuar shifrat në 1-1 pas asistimit të Malo Gustos.

Gallagher u bë hero i mysafirëve kur në minutën e 91-të shënoi për të rikthyer rezultatin në favor të Chelseat 2-1 pas asistimit të Cole Palmer.

“Blutë e Londrës” nuk u ndalën dhe shënuan edhe një herë tjetër për 3-1, kësaj radhe me Enzo Fernandez (94’) për t’i dhënë fund serisë prej tri ndeshjeve pa fitore në elitën e futbollit anglez.

Chelsea momentalisht gjendet në pozitën e dhjetë në tabelën e klasifikimit me 34 pikë të grumbulluara pas 24 ndeshjeve të luajtura./Telegrafi/

Karim Benzema kthehet në Real Madrid

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon

Shtatë lojtarët që mund të largohen nga Man City këtë verë

Barcelona kërkon pesë përforcime këtë verë në katër pozicione të ndryshme

UEFA zgjedh formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve, dominojnë lojtarët e Dortmundit