Chelsea e përmbyll vitin në stilin e kampionit, shkatërron Stoke Cityn (Video)

LONDON, ENGLAND - DECEMBER 30: Willian (2ndL) of Chelsea celebrates scoring from the penalty spot for his team's fourth goal with Marcos Alonso (L) and Davide Zappacosta during the Premier League match between Chelsea and Stoke City at Stamford Bridge on December 30, 2017 in London, England. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Chelsea ka fituar me rezultat 5-0 në Ligën Premier ndaj Stoke City.

Blutë e mbyllën vitin 2017 me fitore plotësisht meritore pasi ishin superior nga fillimi deri në fund në këtë takim.

Përshëndetja para ndeshjes (Getty Images)

Goli i parë në takim u shënua nga Antonio Rudiger në minutën e katër, ndërsa pesë minuta më vonë shënoi edhe Danny Drinkwater.

Në minutën e 23-të shënoi edhe Pedro dhe me rezultatin 3-0 përfundoi pjesa e parë.

Sadio Berahino rrezikoi portën e skuadrës së Antonio Contes në minutën e 50-të, por Thibaut Courtois me një pritje ia mohoi golin.

Festa te goli i Danny Drinkwater (Getty Images)

Në pjesën e dytë për kampionët aktual të PL shënuan edhe Willian (73’) dhe Davide Zappacosta (90’).

Pas kësaj fitore Chelsea renditet në vendin e dytë me 45 pikë, kurse Stoke në pozitën e 14 me 20 pikë.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës së Contes është ndaj Arseanlit, kurse ajo e Xherdan Shaqirit (nuk luajti në këtë takim) ndaj Newcastle Unitedit. /Telegrafi/

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Dy gjigantë gjermanë e duan Guirrasyn, mund ta sjellin sulmuesin me formën më të mirë në Evropë për një çmim të ulët

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

"Isha shumë afër të shkoja, detajet vendosën" - Xhaka kujton kohën kur ishte pranë marrëveshjes me Romën