Klubi anglez, Chelsea është i gatshëm të shesë tre lojtarë të mëdhenj në afatin kalimtar të janarit.

Sipas mediumit britanik The Telegraph, Olivier Giroud, Pedro dhe Marcos Alonso, janë tre lojtarët që pritet të largohet nga Stamford Bridge.

Kontratat e Giroudit dhe Pedros skadojnë verën e ardhshme dhe do të lejohen të fillojnë negociatat me klubet e huaja në janar.

Superkompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier, befasi të mëdha në renditje Superkompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier, befasi të mëdha në renditje

Pas shfaqjeve së Tammy Abraham si një sulmues i zgjedhjes së parë, pretendohet se Chelsea do të jetë i gatshëm të largojë francezin në janar, në mënyrë që ata të rikuperojnë disa para, në vend që ta lënë atë të lirë.

Giroud ka rënë në hierarki që kur menaxheri Frank Lampard arriti në verë dhe një largim duket i pashmangshëm.

Pedro mund të luajë së bashku me Vedat Muriqin – Fenerbahce interesohet për spanjollin Pedro mund të luajë së bashku me Vedat Muriqin – Fenerbahce interesohet për spanjollin

Ai ka filluar vetëm një ndeshje konkurruese këtë sezon dhe dëshiron që të gjej një klub ku luan rregullisht për t’i dhënë vetes një shans për të luajtur për Francën në Euro 2020.

Njësoj po ndodh edhe me Pedron dhe Alonson, të cilët nuk janë më titullar në skemat e Lampardit dhe mund të largohet gjatë dimrit. /Telegrafi/